bang. Prix’den Yaratıcı Ekosisteme Açık Çağrı

Sanat, teknoloji, bilim ve tasarım ekosistemine açık çağrıda bulunan bang. Prix, 2020 yılı başvurularını 31 Aralık 2019 tarihine kadar kabul ediyor. Programa, dijital teknolojiler, tasarım ve bilimsel unsurları sanatsal üretimlerinde kullanan ya da kullanmak isteyen yaratıcı gençlerin yanı sıra bilim ve teknoloji alanında sanatsal bakış açısıyla çalışmalar yapan kişiler de başvurabilecek.

bang. Prix, Türkiye’de sanat, teknoloji, bilim ve tasarımı bir araya getirerek yaratıcı fikirlerini ifade etmek isteyen farklı disiplinlerden insanların buluştuğu öncü bir platform olarak kendini konumlandırıyor. Bu kapsamda

Programına güzel sanatlar, tasarım, mimarlık gibi yaratıcı endüstrilerde yer alan kişilerin yanı sıra, bilim ve teknoloji alanlarında sanatsal bakış açısıyla çalışmalar yapan, nörobilim, biyoloji, bilgisayar bilimleri, sosyoloji, felsefe, psikoloji gibi farklı disiplinlerde çalışmalarını sürdüren, kendileri için gelişim alanı arayan herkes başvuru yapabilecek. Program, Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerden başvurulara da açık olacak.

bang. Prix 2020’ye katılmak isteyenlerden gelişim alanları, üzerinde çalıştıkları ya da çalışmak istedikleri proje konularla birlikte, programa katılma motivasyonlarını anlatan bir başvuru yapmaları bekleniyor. Adaylar, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan altı kişilik jüri ve bang. Prix ekibi tarafından seçilecek. Sürece dahil olmaya hak kazananlar, yıl boyunca (Ocak 2020 - Kasım 2020) program dahilinde sunulan desteklerden faydalanma imkanını bulacak.

bang. Prix 2020 programının jüri üyeleri arasında Koleksiyoner ve Sanat Yazarı Banu Çarmıklı, so-far (Singapur) Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Christina J. Chua, Marshmallow Laser Feast (Londra) Sanatçısı ve Yaratıcı Direktörü Ersinhan Ersin, İstanbul Teknik Üinersitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gökhan İnce, MAA (Melike Altınışık Architects) Kurucusu ve Mimar Melike Altınışık ve Touchdesigner (Montreal) Yöneticisi Isabelle Rousset yer alıyor.

bang. Prix 2020 için Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlanan tüm başvurular, [email protected] adresi üzerinden, dijital ortamda kabul edilecek. Yalnızca PDF ve MP4 formatında dosyalar değerlendirmeye alınacak. Gerekli başvuru belgeleri ve detaylar için bangprix.org adresinden bilgi almak mümkün.

bang. Prix programına ilişkin daha detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayın.

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL