Bitkilerin Tanımladığı Ofis

Acararch tasarımı Enocta ofisinde, çalışma, toplantı ve dinlenme alanları arasındaki geçişler bitkilerle sağlanmış.

Türkiye’de uzaktan eğitim alanında çalışan Enocta’nın İstanbul’da bulunan ana ofisi Acararch tarafından tasarlandı. Ana amaç yenilikçi bir şirket olan Enocta’nın çalışma alanlarında da yenilikçi bir yaklaşımla çalışanların işbirliği içinde olduğu, iletişim kurabildiği, bir aradalığı destekleyen rahat ve modern bir çalışma alanı oluşturmaktı. Çalışma ve dinlenme alanları arasında sınır olarak kullanılan büyük bitki alanları, sıcak aydınlatmalar ve akıcı ve yumuşak formlu mobilyalar sayesinde samimi ve rahat bir atmosfer planlandı. Çalışma alanı, toplantı odaları ve dinlenme alanları olarak üç işlevi karşılayan ofiste geçirgen ve belirsiz sınırlar kullanılarak daha esnek ve kullanıcı odaklı mekanlar yaratıldı.

Mekanın odak noktası olan bitki alanları farklı işlevlerdeki alanlar arasında geçirgen bir sınır görevi görerek ara mekanların oluşmasını sağladı.Uzaktan görüntülü eğitim için kullanılacak webinar odaları bitki alanlarının içine yerleştirilerek kaliteli ve konforlu bir video-konferans mekanı sağlandı. Bitki alanlarına eklenmiş farklı boyutlardaki oturma alanları ihtiyaca göre bekleme alanı, çalışanlar arası günlük toplantı mekanı ve boş zamanlarda bir araya gelme mekanları olarak tasarlandı.

Teknik ekipmanların gizlenmesi için tavanda yapılması gereken asma tavan bölümleri kitchenette ve ana bitki alanlarını vurgulayacak şekilde kurgulandı. Konferans odasında toplanabilir sandalyeler kullanılarak mekanın aktivite alanı olarak da kullanılabilmesi sağlandı.

Özetle malzeme ve renk seçimleriyle aranan sıcak ortam sağlanırken, özel imalat ürünler ve tanımlanmamış mekanlarla kullanıcının ihtiyacına göre değişip dönüşebilen kullanışlı alanlar yaratıldı.

Plan
Kesitler

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: