İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı Başvuruları Açıldı

Mimarlık öğrencilerini okul dışında da üretmeye, mimarlığı anlamaya ve deneyimlemeye çağıran Mimarlar Odası İzmir Şubesi, bu sene İncirliova Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir yaz kampı düzenliyor. 6-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı için son başvuru tarihi 22 Haziran.

İncirliova, yakın tarihte Türkiye’ nin ilk demiryolu olan İzmir-Aydın demiryolunun buradan geçmesiyle bölgede farklı bir anlam taşımaya başladı. Daha sonrasında Tariş’in ilk burada faaliyet göstermesi burayı bölgenin tarım merkezi haline getirdi. Şimdilerde ise bölgenin değişen koşulları İncirliova’da farklı ihtiyaçlar doğuruyor.

Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Meydan Fikir Atölyesi, Sokak Fikir Atölyesi ve İstasyon Fikir Atölyesi olmak üzere üç çalışma alanı kurgulandı. Öğrenciler, bu alanlarda fikirlerinin gerçeğe dönüşmesiyle kent hayatına dokunma fırsatı elde edecek. Süreç içerisinde gerçekleşecek söyleşiler ve gezilerle de katılımcılar çevreyi tanımış ve deneyimlemiş olacak. Tüm bunların ötesinde beraber yaşayıp, beraber üreterek dayanışma ağlarının ilk ilmeklerini atmış olacaklar.

Başvuru formununu buradan indirebilirsiniz. Başvuru belgesi ve portfolyoların [email protected] adresine gönderilmesi bekleniyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL