Beyond.İstanbul’un ikinci sayısı Mekanda Adalet ve Çocuk’un ardından 2 Haziran Cumartesi günü iki etkinlik düzenleniyor. Kent ve Çocuk Girişimi’nin düzenleyeceği çocuk atölyesinin ardından Robinson Kitabevi’nde derginin yazarları ve katılımcılar ile geniş katılımlı bir panel gerçekleşecek.

“Kentimi Tanıyorum, Kendimi Tanıyorum” atölyesi, 2 ana bölümden oluşuyor: İlk bölümde çocuklara görsellerle kentin 5 temel fiziksel bileşenini (yollar, sınırlar, odak noktaları, nirengiler ve bölgeler) anlatılacak. Anlatım boyunca kendi deneyimlerini ve anılarını paylaşmaları sağlanacak. Geri kalan zamanda İstanbul büyük haritalar ve oyuncaklarla yeni baştan tasarlanacak. Atölyeye katılım için yaş aralığı 6–13'tür. Kontenjan 20 çocuk ile sınırlıdır. Başvuru için buradaki formu doldurabilirsiniz.

Mekanda Adalet ve Çocuk'un konuk editörü Gizem Kıygı’nın moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde ise farklı konular ve ölçeklerden çocukluk hakkının, çeşitli sorular etrafında yayına katkı sunan yazarların ve dinleyicilerin katılımı ile tartışmaya açılması bekleniyor.