SALT Araştırma Fonları 2019 Başvuruları Başladı

2013'ten beri toplam 42 projeye destek veren SALT Araştırma Fonları, 2019 yılında da 6 araştırma projesine 15.000 TL değerinde destek sağlayacak.

Başvurular; sosyal ve ekonomik tarih araştırmaları kapsamında Osmanlı İmparatorluğu’nun 19. yüzyılı ve/veya 20. yüzyıl Türkiye’sinin sosyal ve ekonomik tarihine ilişkin içerikler ile SALT Araştırma bünyesindeki belgelerin kullanımıyla hazırlanan projeler, mimarlık ve tasarım araştırmaları kapsamında Türkiye’de 1950’ler sonrasında basılı kaynakların dışında kalan ya da mevcut kaynaklara özgün yaklaşımlar getiren çalışmalar ve sanat araştırmaları kapsamında 1950’lerden itibaren bölgesel ve enternasyonal çerçeve ve ilişkiler içerisinde yerel sanat tarihi yazımlarına, basılı veya bilinir kaynakların ötesinde materyal incelemelerine açıktır.

İki aşamalı olan fon başvurularına ön başvuru yapmak için son gün 11 Şubat Pazartesi saat 18.00. İlk aşamayı geçen adaylar için başvuru tarihi 18 Mart, sonuçların duyurusu ise 19 Nisan'da yapılacak. Programa projeler ise Aralık ayında yapılacak sunum ile kamuoyu ile paylaşılacak.

Ön başvuru formuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Seçici Kurul:
Farah Aksoy (SALT)
Doç. Dr. Alev Erkmen (Yıldız Teknik Üniversitesi)
Dr. Bora Gürdaş (Hacettepe Üniversitesi)
Prof. Dr. Alp Yücel Kaya (Ege Üniversitesi)
Lorans Tanatar Baruh (SALT)

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL