SCRA Mimarlık ’tan Seden Cinasal Avcı ve Ramazan Avcı ile CBN Mimarlık ‘tan Ebru Can Bilhan ve Kenan Bilhan tarafından gerçekleştirilecek olan “Mimarlık; Geleceğe Bakmaktır I Çanakkale Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’nın 10 Yıllık Serüveni” başlıklı sunum ve söyleşi 26 Mart Salı günü saat 19.30'da Mimarlar Derneği 1927'de düzenlenecek.

Sunum Hakkında
Çanakkale Belediyesi “Yeşil” Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Çanakkale Belediyesi “Yeşil” Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Mimari Proje Yarışması 2012 yılında Çanakkale Belediyesi tarafından açılmıştır. Yarışmada birinci olan proje, uygulama projelerinin hazırlanmasının ardından inşaat süreçlerinin başlamasıyla 2023 yılında tamamlanmış ve kullanıma açılmıştır.

Kenan Bilhan Hakkında
2007 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Ankara’da Günday Mimarlık ve Hilmi Güner Mimarlık ofislerinde çalıştı. 2011 yılında Ebru Can ile CBN Mimarlık ofisini kurdu. 2010 yılından itibaren ulusal mimari proje yarışmalarına katılmış ve 3’ü birincilik olmak üzere çeşitli ödüller almıştır. 2020 yılında Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve 2022 yılında Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi projeleri Türkiye Mimarlık Yıllığına girmeye hak kazanmıştır. Gazi Üniversitesi’nde ve Çankaya Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak tasarım stüdyolarında derslere girmiştir. Halen kurucusu olduğu CBN Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir.

Ebru Can Bilhan Hakkında
2008 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Ankara’da Uygur Mimarlık ofisinde çalıştı. 2011 yılında Kenan Bilhan ile CBN Mimarlık ofisini kurdu. 2010 yılından itibaren ulusal mimari proje yarışmalarına katılmış ve 3’ü birincilik olmak üzere çeşitli ödüller almıştır. 2020 yılında Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve 2022 yılında Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi projeleri Türkiye Mimarlık Yıllığına girmeye hak kazanmıştır. Gazi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Halen kurucusu olduğu CBN Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir.

Ramazan Avcı Hakkında
Ramazan Avcı 1982 yılında Safranbolu’da doğdu. 2000 yılında Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini 2000-2004 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyeti ardından TH & İdil Mimarlık Ankara ve İzmir bürolarında görev aldı. Proje süreçlerinde kolektif çalışmaya önem vermektedir. Çeşitli ekiplerle ürettiği kolektif işler ve mimari proje yarışmalarıyla başlayan çalışmaları, 2009 yılında Seden Cinasal ile kurdukları SCRA Mimarlık Ofisi ile kurumsal bir yapıya kavuştu. 2019 yılında GEMSS – Genç Mimar Seçkisinde yer alan mimarlardan birisi olmuştur.

2006-2022 yılları arasında 6’sı birincilik olmak üzere ulusal mimarlık yarışmalarında kazanılmış 33 ödülün sahibidir. 2018 yılında Kara Harp Okulu Laboratuvar Merkezi, yapı dalında; Gelibolu Tarihi Alanı Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi ise proje dalında XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödüllerinde finalist olarak yer almıştır. Anamur Atatepe Sosyal Merkezi Projesi 2017 yılında Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde proje dalında büyük ödülün sahibi olmuştur. Tarih Öncesi Yaşam Müzesi, XIII. ve XV. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri’nde proje ve yapı dallarında finalist olarak yer almış aynı zamanda 2012 yılında WAF / Dünya Mimarlık Festivali’nde finale kalmıştır. Havelsan Teknoloji Yerleşkesi Projesi, 2021 Mimarlık Yıllığı’na seçilen ve “18. Ulusal Mimarlık Ödülleri” kapsamında yapı dalı ödül adayı olan projelerden biri oldu. Ankara’da yer alan ve kurucusu olduğu SCRA Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Mimari Tasarım stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Seden Cinasal Avcı Hakkında
Seden Cinasal 1983 yılında İskenderun’da doğdu. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını aldı. Lisans döneminde ve sonrasında TH & İdil Mimarlık Ankara ofisinde görev aldı. 2007-2011 yılları arasında çalışmalarını İzmir’de sürdürdü. İzmir Mimarlar Odası için 2007 yılında “Etkinlikler” adında 2003-2007 İzmir Mimarlar Odası’nın etkinliklerini kapsayan bir kitap yayına hazırladı. 2008-2009 yılları arasında M artı D Mimarlık ofisinde görev aldı. Proje süreçlerinde kolektif çalışmaya önem vermektedir. Çeşitli ekiplerle ürettiği kolektif işler ve mimari proje yarışmalarıyla başlayan çalışmaları, 2009 yılında Ramazan Avcı ile kurdukları SCRA Mimarlık Ofisi ile kurumsal bir yapıya kavuştu.

2006-2024 yılları arasında 7’si birincilik olmak üzere ulusal mimarlık yarışmalarında kazanılmış 33 ödülün sahibidir. 2018 yılında Kara Harp Okulu Laboratuvar Merkezi, yapı dalında; Gelibolu Tarihi Alanı Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi ise proje dalında XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödüllerinde finalist olarak yer almıştır. Anamur Atatepe Sosyal Merkezi Projesi 2017 yılında Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde proje dalında büyük ödülün sahibi olmuştur. Tarih Öncesi Yaşam Müzesi, XIII. ve XV. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri’nde proje ve yapı dallarında finalist olarak yer almış aynı zamanda 2012 yılında WAF / Dünya Mimarlık Festivali’nde finale kalmıştır. Havelsan Teknoloji Yerleşkesi Projesi, 2021 Mimarlık Yıllığı’na seçilen ve “18. Ulusal Mimarlık Ödülleri” kapsamında yapı dalı ödül adayı olan projelerden biri oldu. Ankara’da yer alan ve kurucusu olduğu SCRA Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda Medipol Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünde Tasarım stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.