4. İstanbul Tasarım Bienali Beyoğlu’nda Altı Mekana Yayılıyor

Okullar Okulu temasıyla 22 Eylül-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. İstanbul Tasarım Bienali'nin sergileri Beyoğlu’nda bulunan altı farklı mekanda gerçekleşecek. Bienal sergileri bu yıl Akbank Sanat, Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, Arter, SALT Galata ve Studio-X Istanbul’da yer alacak. Bölgenin ana yaya arterlerinden İstiklal Caddesi’yle birbirine bağlanan bu mekanlar, semtin tarihi, sosyal ve kültürel dokusunun parçası olan kuşaklararası ve disiplinlerötesi öğrenme ortamlarını kapsayan 3,5 km’lik bir yürüyüş rotası yaratıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali'nin küratörlüğünü "Okullar Okulu" temasıyla Jan Boelen üstleniyor. Bienalin açılış programı 20-21 Eylül tarihlerinde Okullar Okulu: Oryantasyon adıyla gerçekleştirilecek. Oryantasyon günleri boyunca Türkiye ve yurtdışından uygulamacılar, eğitimciler ve düşünürler, diyalog ve üretim mekanı olarak tasarlanan bienalin açılış programında bir araya gelecek. Oryantasyon günleri için akreditasyon başvuruları, Haziran 2018’den itibaren http://aschoolofschools.iksv.org/ adresi üzerinden yapılabilecek.

Okullar Okulu 19 Nisan’da Milano Tasarım Haftası’nda
4.İstanbul Tasarım Bienali’nin etkinlikleri yurtiçi ve yurtdışında devam ediyor. Okullar Okulu’nun yurtdışı tanıtım etkinliklerinden biri 19 Nisan’da, 4. İstanbul Tasarım Bienali küratörü Jan Boelen ve İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova’nın katılımıyla Milano Tasarım Haftası kapsamında gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: