Akrilik Tasarım Yarışması Başvuruları Açıldı

Mitsubishi Chemical grup şirketlerinden Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen yarışma "Geleceği Şekillendirmek" temasıyla öğrencileri, döngüsel ekonominin ilkelerine uygun, daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunma potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaya davet ediyor.

Yarışmanın jürisi, endüstri ürünleri tasarımcısı Arif Özden, iç mimar Atilla Kuzu, Ak-taş Dış Ticaret yönetim kurulu üyesi Ayşegül Denkel, mimar Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, sanatçı Günseli Kato, mimar Melike Altınışık ve mimar Şebnem Buhara’dan oluşuyor. Jüri, tasarımın daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma potansiyelini ne ölçüde sergilediğine, akriliğin avantajlarından ne ölçüde faydalandığına ve tasarımın biçim ve fonksiyon açısından ne kadar özgün bir bileşim yarattığına bakarak kazananları belirleyecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon ve Eskişehir’de farklı üniversitelerde sunumlarla tanıtılan yarışma 2019/20 öğretim yılında Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerine açık.

Ödüller:
1.’lik ödülü 2.000 EUR ve "Tasarımın Arka Planı" özel video çekimi
2.’lik ödülü 1.000 EUR
3.’lük ödülü 500 EUR
Mansiyon 250 EUR (jüri takdirinde)

Başvurular 17 Ocak 2019’a kadar acrylicdesignawards.com adresi üzerinden yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL