BETA Ofis

EN

İstanbul Beykoz’da yer alan BETA Ofis, escapefromsofa tarafından 2020 yılında tasarlandı. 700 m2lik tek katlı projede, açık plan şemasına sahip bir tasarım benimsendi.

Mekan organizasyonunda, iki tarafı cam bölmelerle tanımlanan dikdörtgen formlu toplantı odası çekirdek olarak merkezde konumlandırıldı. Bireysel çalışma alanları, toplantı odasına paralel olarak planlanırken yönetici odaları, bu şeffaf toplanma mekanını iki kanat şeklinde sararak kurgulandı. Yönetici odalarının genel çalışma alanından ayrılmasında yine cam bölmeler kullanıldı, bu sayede açık plan şemasında süreklilik sağlandı.

Projede, genel olarak bej tonları tercih edildi. Bu renk paleti, karşılama alanından çalışma mekanına geçişte, git gide artan ahşap kullanımıyla kahve tonlarına eşlik etti. Kahve tonlarının yoğun olarak kullanıldığı genel müdür odasında ise ahşap malzeme, duvarda ve mobilyalardaki Serpeggiante mermer detaylarla tamamlandı.

Bireysel çalışma alanı ve yönetici odalarında, escapefromsofa tarafından proje için özel olarak tasarlanan ofis mobilyaları kullanıldı. Genel müdür odasında kullanılan Poltrano Frau çalışma masası ve sandalyelere, Molteni & C kanepe, orta sehpa ve koltuklar eşlik etti. Bu odada yer alan kütüphane, yine escapefromsofa tarafından tasarlandı. İşverenin sanat koleksiyonunda bulunan Ömer Uluç, Selma Gürbüz, Refik Anadol, Ziya Tacir, Erdin İnan, Ali Alışır, Burhan Doğançay ve Haluk Akakçe eserlerine ofis mekanının genelinde yer verildi.

Etiketler:

İlgili İçerikler: