Bosch Termoteknik Büyürken Aynı Zamanda Sektörü de Dönüştürüyor

Bosch Termoteknik 20 Ekim günü sektörel basından isimlerle bir araya gelerek geçtiğimiz yılların değerlendirmesi ve 2023 hedeflerini katılımcılarla paylaştı.

Bosch Termoteknik, dünya genelinde 14.200 çalışanı, 4 milyar avroluk 2021 yılı cirosuyla (%64’ü Almanya dışında) enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisi konumunda. Dünyanın en büyük kombi üretim fabrikaları arasında yer alan Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası, en iyi Ar-Ge Merkezi ödüllü tam bir üretim üssü olarak faaliyet gösteriyor.

Bosch Termoteknik, müşterisini her zaman merkeze koyması, sektörün geleceğini belirleyen Ar-Ge gücü, lojistik üstünlükleri ve tüm Türkiye’yi kapsayan bayi ve satış sonrası servis ağıyla ayrışıyor.

Bosch Termoteknik, “termoteknolojinin geleceğiyiz” misyonuyla daha akıllı ve daha iyi bir yaşam için sürdürülebilir ısıtma, soğutma ve refah çözümleri geliştiriyor ve üretiyor. Ürün gamını, tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve mevcut şartlara cevap verecek şekilde geliştirmeye devam eden Bosch Termoteknik, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve değişen koşulların gerekliliklerini odak noktasına alarak, ürün gamına elektrikli konvektör ve radyatör ürünlerini de ekledi. Özellikle pandemi sonrasında kapalı ortamlarda temiz hava ihtiyacının artmasıyla Bosch Termoteknik de eylül ayı itibarıyla hava temizleme cihazlarını pazara sundu.

Kullanıcılar için günümüzdeki en önemli iki konu, kalite ve tasarruf. Bosch Termoteknik, sunduğu tüm ürünlerde kullanıcılarına yüksek kaliteyi, aynı zamanda en yüksek verimli sistemlerle sağlıyor. Bu sayede tüm kullanıcılar hem konfor hem de yüksek enerji tasarrufu deneyimi yaşıyor.

Türkiye’de doğalgaz ile ısınma, yaygın bir ısınma modeli olmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak kombi pazarında büyüme trendinin devam edeceği öngörülüyor. Avrupa’da ise son dönemde ısı pompasına geçiş hızlandı. “Geleceğin teknolojisi” olarak tabir edilen ısı pompaları çok ekonomik şekilde ısıtma, soğutma ve sıcak su sağlayabilen bir seçenek olarak öne çıkıyor. Türkiye’de yaklaşık 20 yıldır Buderus markasıyla ısı pompası pazara sunuluyor. 2023 yılı itibarıyla ise Bosch ve Buderus markalarıyla yeni nesil ısı pompası satışına başlanacak.

Etiketler: