Camdan İlhamlar

Şişecam Düzcam ürünlerinin, yaratıcı kullanımlar ve deneyimle keşfedilebileceği bir kurgu ile gerçekleştirilen sergileme alanı ziyaretçilerini, cam malzemesinin doğasına doğru etkileyici bir yolculuğa davet ediyor. Çağdaş bir mimari anlayışla, yeni bir cephe sistemi öneren sergileme alanının dış kabuğu, saydam perde görevi görüyor. Farklı renkte camların farklı açılarla dizilimi ve üst üste gelişleri ise mekanın atmosferini oluşturan görsel illüzyonu yaratıyor. Özel aydınlatma sistemiyle yüzlerce plaka camın bir arada sergilendiği, büyük bir tabloyu andıran ışıklı duvar aracılığıyla ziyaretçiler, camın ışıkla kurduğu farklı ilişkilere göre değişen şeffaflığı deneyimliyor.

Bu duvarın önünde yer alan Emniyet ve Güvenlik Camları kabininde, ziyaretçilerin dayanıklılıklarını teste tabi tutabilecekleri, özel olarak geliştirilmiş, darbelere dayanıklı lamine camlar yer alırken hemen yanındaki ses yalıtımı sağlayan Gürültü Kontrol Camları kabini de eğlenceli bir deneyim vaat ediyor. Isı ve güneş kontrolünün farklı camlardaki etkisini göstermeyi amaçlayan Isıcam K Tüneli, sergileme alanının merkezinde bulunuyor. Yüksek ısı veren Infrared ampullerle çevrelenmiş tünelin içinden geçilerek ısı ve güneş kontrolü sağlayan yalıtımlı camların özellikleri standart camlarla karşılaştırılabiliyor.

Kayar pano birimi ise, 130 çeşit, farklı nitelik ve kompozisyonda camın büyük ebatlarda sergilendiği bölüm ve markanın ürün yelpazesini bir arada tanıtırken raylı sistem ile kurulmuş işlevsel tasarımı sayesinde ürünleri incelemeyi de kolaylaştırıyor. Bu sayede teker teker incelenen her camın teknik özellikleri de, özel olarak geliştirilmiş grafik kodlama sistemi aracılığıyla ürünlerin tutamaçlarında yer alıyor ve ziyaretçiler, her cam kombinasyonu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabiliyor.

Düşük ısılarda enerji tasarrufu sağlayan camların bulunduğu birim ise camın ısı yalıtım gücünün, dokunarak ve hissederek keşfedilmesi amacıyla tasarlanmış; üzerinde de ziyaretçilerin dokunarak ısı geçirgenlik seviyelerinin farklılığını ölçebilecekleri dört çeşit cam bulunuyor. Sergileme alanında mimari camlar dışında otomotiv, beyaz eşya ve güneş enerjisi camları da yer alıyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: