Çok Yönlü Yüzeyler

Cosentino Grubu'nun ultrakompakt yüzeyi Dekton, tüm potansiyelini, çok yönlülüğünü, sınırsız mimari ve tasarım olanaklarını Rafa Nadal Academy by Movistar'da gösterdi. Cosentino Group'un marka elçisi İspanyol tenisçi Rafa Nadal ile birlikte geliştirilen ve Manacor'da yer alan akademi, büyük bir etkinlikle resmi açılışını yaptı.

Gençlere eğitim ve spor alanında hizmet verecek olan akademi, en yeni teknolojiyle, konforlu ve yüksek performanslı bir merkez olarak tasarlandı. Cosentino Group, akademinin 40 bin metrekarelik alanını yenilikçi Dekton ile döşedi. Dekton, kompleksin iki ana binası olan yüzme havuzları ve spa alanında; panel kaplamalarda, döşemelerde, tezgahlarda, basamaklarda, süpürgeliklerde ve cephelerde kullanıldı.

Rafa Nadal Academy by Movistar'da Dekton'un Domoos, Keon, Korus, Trilium, Ventus ve Zenith gibi on iki farklı rengi kullanıldı. Geniş yelpazedeki renkler Dekton'un gerçek bir vitrini oldu. Cosentino Group ile Katalan mimar David Iglesias liderliğindeki projede; yöneticilerin yakın işbirliğinin sembolü olarak biri mavi, diğeri beyaz tonlarda iki renk özel olarak geliştirildi. Dünyanın her yerindeki üniversitelere erişim için uluslararası bir akademik programa ve özel spor projesine sahip olan akademi, 140 öğrenciye barınma imkanı sunuyor. Kampüs temelde konut, okul ve farklı spor tesislerinin olduğu 24 bin metrekareden fazla alanda yer alıyor. Akademide 226 tenis kortu, 10 padel tenis kortu, iki squash kortu, üç yüzme havuzu, futbol sahası, atletizm parkuru, üç spor salonu ve fitness merkezi bulunuyor.

Soyunma odaları, kafeteryalar, klinik, spa ve yeşil alanlar gibi kompleksin ortak alanları Cosentino Group kalitesini yansıtıyor. Rafa Nadal Academy by Movistar, özenle tasarlanmış estetik görünümü ve genç nesillere aşılayacağı değerlerden dolayı, Endülüs Mermerciler Birliği tarafından düzenlenen Macael Ödülleri'nde en iyi ulusal proje seçildi. Cosentino Group Pazarlama ve İletişim Direktörü Santiago Alfonso, İspanyol tenisçi Rafa Nadal ile 2014'ten itibaren geliştirdikleri akademiyle gurur duyduklarını belirterek, “Bu, hepimizin elinden gelenin en iyisini yaptığı, üretim, lojistik ve tasarım açısından gerçek bir mücadeleydi. Profesyonellerimizin azmi sayesinde sonuç son derece memnuniyet verici. Bu proje, en zorlayıcı mimari ve tasarım alanlarında dahi Dekton'un ne kadar değerli bir ürün olduğunu ortaya koydu. Aynı zamanda uluslararası alanda da tartışılmaz bir örnek oldu.” dedi.

Cosentino Group, projeye yüzey kaplamasında Dekton'un yanı sıra Silestone ile de katkı sağladı. Cosentino Group'un portföyündeki ürünlerden Silestone, 130 duş teknesinde Blanco Zeus rengi ve Suede yüzeyleriyle yer aldı. Aynı ton ve doku Cosentino Banyo Koleksiyonu'ndan entegre “Elegance” lavabolarıyla 100'den fazla banyo tezgahı için de seçildi. Merkezdeki diğer tezgahlar da Silestone'un Verde Fun ve Marina Stellar renkleriyle tasarlandı.

Etiketler: