Diler Holding Genel Müdürlük

EN

İstanbul Maslak’ta bulunan Diler Holding Genel Müdürlük escapefromsofa tarafından 2022 yılında tasarlandı. Eski Büyükdere Caddesi üzerindeki Maslak No/1 binasında dört kata yayılan 3200 m2'lik projede, farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketin birbiriyle ilişkili departmanları kendi içinde bir arada kurgulanırken söz konusu çalışma alanları lineer plan şemasında düzenlendi.

Projede; mali işler, hukuk, insan kaynakları ve teknik birimler birinci katta; gümrük, denizcilik, ve bankacılık birimleri ikinci katta; ithalat ve ihracat birimleri üçüncü katta; yönetim kurulu ve yönetici odacıları ise dördüncü katta planlandı. Farklı ölçeklerdeki toplantı odaları ve servis birimleri, her kat için kullanım ihtiyacına göre ayrı ayrı düzenlendi.

Çalışma alanında aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratma arzusu nedeniyle, renk paleti olarak beyaz tonlar kullanıldı. Lineer çalışma alanlarını besleyen koridorlarda yatay-dikey dengesini yakalamak adına escapefromsofa tarafından tasarlanan beyaz lake ve meşe duvar kaplamaları tercih edildi. Kaset tavanlar koyu maviye boyanırken teknik donanımlarda antrasit tonlar kullanılarak bütünlük sağlandı.

Toplantı odaları ve yönetici odalarındaki mobilyaların yanı sıra mermer karşılama bankoları ve katlarda yer alan ahşap depolama üniteleri escapefromsofa tarafından tasarlanırken açık çalışma alanlarında Ersa ofis mobilyalarına yer verildi. Şeffaf bir çalışma alanı yaratmak amacıyla özel ve ortak çalışma alanlarını birbirinden koparan bölme sistemlerinde TRIMline tercih edildi.

Etiketler:

İlgili İçerikler: