Doğrusallığı Vurgulayan Noktalar

Mevcut şirket binası esas alınarak, Belçika Turnhout’daki vanhout.pro binasının iç mekan tasarımı için LV architecten ve L1 interieurarchitectuur firmalarından mimarlar yeni, modern ve en önemlisi enerji tasarruflu bir bina kompleksi tasarladılar. Düz çizgiler, geniş pencereler ve açık plan odalar, durlum tarafından tasarlanan işlevsel tavanlar ve LED entegreli aydınlatma çözümlerini kullanan mimarlar tarafından ustalıkla tamamlanan konsepti tanımlıyor. Enerji tüketimi ve mimari prospektifi nedeniyle, sürdürülebilir çalışma alanları için akustik ve görsel çerçeve koşullarını sağlarken beton tavanın termal aktivasyonunu görünür tutmak önemliydi. durlum’un akıllı tavan-aydınlatma kombinasyonu, beton tavanın ısıtma ve soğutma kapasitesi açısından etkilemeden uygulanmasına olanak sağladı. Çalışanların çalışma alanları üzerinde bir yelken gibi dalgalanan tasarım elemanı olarak toplam 1,6 kilometre uzunluğunda POLYLAM® dikey lamel kullanıldı. Ayrıca, lamellar perfore edilip akustik şilte ile astarlanarak hoş bir akustik oda ambiyansına katkı sağlandı.

fotoğraflar: liesbet goetschalckx

PUNTEO®-S LED modülleri her biri modern alanlar için aydınlatma sağlayan 10 kare reflektör ile akustik tavana monte edildi ve tavanın doğrusal karakteri vurgulandı. LED aydınlatma noktaları ile beraber harekete duyarlı akıllı ışık kontrolü düşük enerji tüketimini destekliyor.

durlum’un dairesel tavan ve aydınlatma ürünleri çelişkili olsa da firmanın merkez ofisinde aynı zamanda toplantı odası olarak da kullanılan kafeteryaya uyum sağlıyor. Hemen göze çarpmayan toz boya kaplı beyaz TOMEO®-R akustik ürünleri, sadece 60 mm yüksekliğinde olan LED ile aydınlatılmış yüzey LUMEO®-R için en uygun tamamlayıcı. Akustik şilte ile astarlanmış perforeli tavan elemanlarının etkili ses emilimi sayesinde, bu odalarda gürültü seviyesi azalıyor.

Etiketler: