Hayal Platformu

Studio North tarafından kıyıdaki kayaların üzerinde tasarlanan ahşap platform kullanıcıların işlevini kendileri belirlemelerine imkan veren bir mekan tanımlıyor.

Tasarımcılar tarafından rüya platformu olarak tanımlanan strüktür, günün farklı saatlerinde kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bir işlev yükleyebilecekleri bir mekan. Kullanıcıların hayalgüçlerine göre işlevini kendilerinin belirlemelerine ve dönüştürmelerine imkan veren bu açık platform, sabahları kahve içilen bir mekanken, yaz gecelerinde gökyüzünü ve yıldızları izlemek ya da dalış yapmak için kullanılabiliyor.

Platform güverte altı parçaları geri dönüştürülerek inşa edilmiş. Strüktürün formunu biçimlendirense tamamen kullanıma hazır olarak elde edilen malzemelerin niteliği olmuş. Yapı bütün olarak mevcut malzeme ve yapım araçlarının olanaklarını değerlendirerek biçimlenmiş.

Yapının farklı işlevlere imkan vermesinin dışında tasarımcılar tarafından önerilen iki işlevi var: oyun ve uyku. Bu işlevler ve hava koşullarına göre kulübenin üzerine açılarak üst örtü ya da zemin kaplaması görevi gören bir çadır ile destekleniyor.

Etiketler: