HOM Design Center Mobilya ve Dekorasyon Markalarını Tek Çatı Altında Topluyor

Eroğlu Yapı’nın yerel ve uluslararası mobilya ve dekorasyon markalarını tek çatı altında toplayan yeni alışveriş merkezi HOM Design Center kapılarını açtı. HOM Design Center, Peter Vaughan tarafından tasarlanan İstanbul’un yeni yaşam ve yatırım merkezlerinden Skyland İstanbul karma projesinin içinde yer alıyor. Yılda beş milyon ziyaretçi beklenen HOM Design Center’ın iç mekan tasarımını ise Metex Studio Kare ofisi üstlendi.

Tüm konut birimleri ile birlikte, ofis girişleri, lobi, spor merkezi, havuz gibi sosyal alanların da iç mekan tasarımını üstlendikleri Skyland Istanbul projesi kapsamında, “tasarım merkezi” olarak kurguladıkları HOM Design Center’ı, Sinan Kafadar ve ortağı Yalın Çağatay anlattı. 13 Şubat’ta, HOM Design Center içinde tasarımcıların, mimarların ve sanatçıların çalışmalarının sergilenmesi için ayrılan “Inspiration Area”da projeyle ilgili detayları paylaşan ikili, burada yer alacak mağazaların kendi vitrinleri ve dekorasyonlarıyla ön plana çıkabilmesi için nötr bir mimari dil benimsediklerini vurguladı. Mekanın akılda kalıcı bir etki bırakması için zeminde gri renkli mermer, kolonlarda gövdeyi gösteren ve içten aydınlanan paslanmaz kaplama ve tavanda endirekt aydınlatma sağlayan ahşap ve perfore sac paneller kullanılmış. Mimarlar, mekanın konseptinin yanı sıra bu detaylar sayesinde de benzer alışveriş merkezlerinden ayrışmasını, bir bakışta ayırt edilecek bir imaj oluşturmasını arzuladıklarını belirtiyorlar. Kolonların üzerinde ve yürüyen merdivenin çevresinde görünen parıltılı paslanmaz malzeme, tasarımda özellikle istenen bir detay olarak vurgulanıyor; bakır-şampanya renkli bitişler ön plana çıkarılıyor.

Mimarların ve iç mimarların HOM Design Center’ı daha sık ziyaret edip çalışmalarını buradan yürütebilmeleri için Eroğlu Yapı ile bir “merkez ofis” üzerine çalıştıklarını belirten Kafadar, “Meslektaşlarımızın burada işverenleriyle buluşup projelerinin üzerinde tartışacakları ve daha sonra seçimlerini yapabilecekleri bir çalışma atmosferi oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Seyrantepe’de, TEM ve Cendere Caddesi’nden doğrudan ulaşılabilen tasarım merkezi 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip ve ziyaretçilerine 4.500 araç kapasiteli ücretsiz otoparkı ile hizmet veriyor.