Karma Haller

Armando Bruno’nun teknoloji ve el işçiliğini buluşturan serisi, geometrik formlara sahip aynaları mermer desenleriyle özgünleşen tasarımlara dönüşüyor.

Tasarımcının mevcut One to One koleksiyonu için hazırladığı yeni seri, dijital baskı yöntemleri kullanılarak işlenen mermer desenlerine sahip geometrik aynalardan oluşuyor. Ayna yüzeylerin yansıttıklarıyla zenginleşen değişkenlik durumu, mermer desenlerinin ifade ettiği bir tür kalıcılık hali ile bir araya geliyor.

Nisan ayında Milano Tasarım Haftası’nda ilk defa sergilenen seride her biri birbirinden farklı desenlere sahip olan parçalar daire, altıgen, üçgen ve dikdörtgen olmak üzere dört formu kullanıyor. Aslında her bir ayna, cam levha üzerine elektroliz işlemi ile eklenen ince bir gümüş tabakaya sahip. One to One koleksiyonunda bu gümüş tabakanın bazı kısımları elle yapılan bir müdahale ile ya tamamen çıkarılmış ya da aşındırılmış. Daha sonra ise belirlenen bölgelere dijital olarak mermer deseni baskısı yapılmış. Bu aşamaların farklı sayılarda tekrar edilmesi ise görsel anlamda çeşitlenen ve mermerde olduğu gibi özgün çizgilere sahip parçalar ortaya çıkmasını sağlamış.

Etiketler:

İlgili İçerikler: