KKTC Yeni Ercan Havalimanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımıyla Hizmete Açıldı

Son teknolojiyle donatılacak olan yeni terminal binası, doğa dostu yapısı ve modern mimarisi ile göz dolduran Yeni Ercan Havalimanı Projesi 10 milyon yolcuya hizmet verecek kapasiteyle, yolcu konforu ve rahatlığını maksimuma taşımayı hedefliyor.

EN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 20 Temmuz 2023 tarihinde açılışı yapılan yaklaşık 400 Milyon Euro’luk maliyeti olan Ercan Havalimanı projesinin 50.000 m2’lik dış cephe kaplama işleri Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi firması tarafından gerçekleştirildi.

İlk inişin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçak ile yapıldığı Ercan Havalimanı’nın terminal binası düz cephe kaplamalarında mikro kondens kanallı yüksek ısı yalıtımlı interal MN50 sistem ve ayrıca bu sistemle uyumlu özel tasarım çok yönlü hareket opsiyonlu güneş kırıcılı sistem tercih edilmiştir.

Son teknolojiyle donatılmış, doğa dostu yapısı, modern mimarisi ile göz dolduran Yeni Ercan Havalimanı Projesi’nin düz cephe kaplamalarında diagonal eğimli cephelerde kullanılan mikro kondens kanallı, yüksek ısı yalıtımıyla görsel zenginlik katan interal MN50 SC silikon cephe sistemi, terminal çatı ışıklık cephe kaplamalarında ise interal SKY 50 skylight ışıklık sistemi tercih edilmiştir. Projenin ana giriş kapılarında güçlü ve sessiz mekanizmaların konforu ile yapılarda maksimum verim sağlayan interax markasına ait S110 Otomatik Kayar Kapı sistemi kullanılmıştır.

Etiketler: