Knauf

Son yıllarda yapılan araştırmalar gürültünün üretkenliği ve verimliliği olumsuz yönde etkilediğini ortaya koyuyor. Bu sebeple projelerde akustik tasarımının önemi giderek artıyor. Sadece derslik, müzik stüdyosu gibi özelleşmiş mekan türleriyle sınırlı kalmayarak hemen her projenin başlıca gerekliliklerinden biri haline geliyor.

Konforlu bir mekanın tasarlanabilmesi için akustik değerlerinin yüksek olması gerekiyor. Cleaneo® Akustik Alçıpan® ile tasarlanan yapılar, yüksek akustik performans değerleri ile konforlu bir çevrede yaşanmasını sağlıyor. Cleaneo® Akustik Alçıpan®’ın perforasyonlu yapısı, sağladığı yüksek ses tutum değeriyle mekanın akustiğini iyileştiriyor. Böylece sesi yutan ürün, ortamdaki gürültüyü ve yankı süresini kontrol altına alıyor. Bu sayede ortamdaki konuşmanın anlaşılabilirliği artarken kişilerin verimliliği ve konsantrasyonları da olumlu yönde etkileniyor.

İnsan sağlığı üzerinde etkisi olan diğer bir değer de hava kalitesi. Önceden mekandaki hava kalitesini artırmak denince akla havalandırma sistemini iyileştirmek gibi yöntemler gelirken Knauf, Cleaneo® Akustik Alçıpan® ile sektöre yeni bir çözüm sunuyor. Tavanlar, iç mekanlarda hava ile etkileşimde bulunan oldukça geniş bir alanı kaplıyor. Tavanların Cleaneo® Akustik Alçıpan® ile kaplanması sonucunda ortamdaki kötü kokular emilerek temiz hava geri veriliyor.

Knauf teknolojisi ile havayı temizleyen ve akustik konforu artıran Cleaneo® Akustik Alçıpan®, aynı zamanda taşıdığı modern çizgiler ile özgün ve estetik tasarımlara imza atıyor. Üstelik bu görsel zenginlik kararma ve sararma yapmadan uygulandığı mekanda süresiz kalabiliyor. Ayrıca Cleaneo® Akustik Alçıpan® farklı yüzey tasarımları ile çok çeşitli perforasyon seçeneklerine sahip ve özenle tasarlanmış kenar yapısıyla derzsiz yüzeyler oluşturarak kusursuz bir görünüm sunuyor.

www.knauf.com.tr

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL