Nevpanel

Prefabrik kavramının geçici konut kavramı ile bağdaştırıldığı dönemi geride bırakmamızı sağlayan “taşınabilir ev modülleri” konsepti, dünyanın prefabrik kavramını tekrar gözden geçirip yeniden tanımlamasına yol açtı. Taşınabilirlik kavramının sağladığı avantajların projelere zaman ve gelir olarak kısa vadeli sağladığı kazanç, sektörün taşınabilir ev konseptini bir adım daha ilerleterek evi oluşturan ve detaylı ustalık gerektiren bölümlerin de ön imalat ile üretilerek taşınabilirlik konseptine katılmasını gündeme getirdi.

Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Amerika gibi lider pazarları domine etmeye başlayan taşınabilir modüller, deneyimli prefabrik sistem üreticisi şirketlerimizce Türkiye’de de üretilmekte ve dünya pazarına sunulmakta.

Hafif çelik sistemlerin vazgeçilmez elemanları arasında yer alan Nevpanel MgO yapı ve yalıtım panelleri taşınabilir modül imalatında aranan yapı elemanı olarak yerini aldı. Nevpanel güncel bina yapım yönetmelikleriyle uyumlu sertifikalı sistem çözümleri sunmakta. Nevpanel ile oluşturulan üstün yangın yalıtımlı ( E120, EI60 ve üzeri), optimal ısı (λ=0.052) ve ses yalıtımı (40 DB üzeri) modüller , sürdürebilir kaliteli yapıların inşaasına katkıda bulunmakta. Aynı zamanda muhteviyatında zehirli gaz ve asbest bulundurmayan , iç hava kalitesini düşürmeyen GreenGuard Gold Sertifikalı Nevpanel; kreş, yurt, okul, hastane ve bakım evleri dahil olmak üzere her tur yapı için uygun yapı çözümleri sunmakta.

Yerli ve yabancı pazarda ilk ve tek Turk MgO esaslı yapı ve yalıtım paneli olan Nevpanel, Türk Standartları Enstitüsü'nce de test edilmiş ve TSE Markası kullanım hakkına haiz olmuştur.