Profumo

EN

Primo Atelier tarafından tasarlanan parfüm butiği Profumo, Napoli'nin lüks bölgesi Chiaia'nın merkezinde yer alıyor. Mağaza, farklı deneyimler sunan iki seviyeye bölünüyor: Sokak seviyesindeki parfüm butiği ve bodrum katındaki koku ve tat deneyimini birleştiren "parfüm kokteyli” odası.

Teşhir ve satışa ayrılan alanda bulunan raflar, destekler, açıklıklar, koltuklar gibi işlevsel öğeler; doğanın organik yapısına atıfta bulunarak rüzgarla aşınmış gibi görünen kavisli yüzeylere sahip.

Profumo parfüm mağazasının gece görünümü

Düşey yüzeylerde, kromatik ve dokunsal nitelikler elde etmek için kil ve toprak karışımından oluşan özel kırmızı ve sarı sıvalar kullanıldı. Zemin ise, damarları ve gölgeleri ile çöl manzaralarına gönderme yapan doğal bir malzeme olan kahverengi traverten ile kaplandı. Zeminden farklı kotlara yükselen mermer ve traverten kütleler sergileme, depolama ve banko gibi işlevlere dönüşüyor.

Tavanda yer alan dalgalı beyaz perdeler, duvarlara formunu veren rüzgarın hareketini görünür kılıyor.

Yeraltındaki bir kaya boşluğu olarak hayal edilen “parfüm kokteyli”ne ayrılmış oda, üst katın akışkanlığının aksine daha statik bir geometri ile karakterize edildi.

Etiketler:

İlgili İçerikler: