PUPA 6.0 Atölye Yürütücülerini Arıyor

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü (MİTA) bu yıl altıncısını gerçekleştireceği atölye serisi PUPA 6.0 için atölye yürütücülerini arıyor.

8 - 9 - 10 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte atölye yürütücüsü olmak için son başvuru tarihi 2 Ağustos 2023.

Etkinlik boyunca mimar, şehir bölge planlamacı ve peyzaj mimarları yürütücülüğünde atık malzemelerinin dönüşümü kullanılarak seçilen mimari terimler doğrultusunda farklı atölyeler düzenlenecek. Tamamen ücretsiz olan etkinliğe Türkiye’deki farklı üniversitelerden katılımcı öğrenciler bekleniyor. Katılımcı başvuruları için duyurular ise ilerleyen günlerde paylaşılacak.

İleri dönüşüm ile ilgili her yıl farklı temalarda düzenlenen atölye serisinin bu yılki teması ise “Eşik”.

Atölye Tanıtım Yazısı’ndan:
“Yeniden yapılanmanın olağanüstü doğasıyla nasıl başa çıkılır?

Birtakım sorgulamalara cevaplar aradığımız, bazen cevap bulamasak da ortak akıl ile sorular üretmenin kıymetli olduğu bir yerdeyiz.

Eşik-deyiz sadece yapmak için değil aynı zamanda söylem oluşturmak için…

Bir yandan yeni bir gelecek hayal ederken öte yandan kendini geçmişin üzerine inşa edip aynı zamanda onu yeniden yorumlayarak değişime önayak olan ve böylelikle süreç içinde her ikisini de değişime uğratacak söylemler - kimlikler arıyoruz.

Bu söylemi sadece mimarlık değil tüm disiplinlerin kıyısında bir arada üretmeye davetlisiniz!”

Atölye Web Adresi: https://gtumita.wordpress.com/
PUPA Instagram: @pupa_workshop
Twitter: @gtumita
Facebook: @mitakulup
Youtube: GTU MİTA

Etiketler:

İlgili İçerikler: