Rebecca

EN

Moskova'nın Khamovniki semtinde, modern bir konut kompleksinde açılan yeni kafe - restoran Rebecca, Archpoint tarafından tasarlandı. Rebecca; fırın, bar ve restoran temalarını birleştirerek, bir Avrupa brasserie atmosferi yaratıyor.

Mekanda, yemeklerden Lino Bistro ve Cutfish projeleriyle tanınan şef Grigory Chunikhin sorumlu. Sabahları kahve ve hamur işleri, akşamları ise alkol eşliğinde akşam yemeği servisi yapılıyor.

Yüksek tavan ve beton duvarların yarattığı minimalist etki, Fransız brasserie motifleriyle uyumlu bir şekilde birleşiyor. Dekoratif sıva ile kaplı duvarlar, nötr renkleriyle zemini ve tavanı yansıtıyor. Doğal malzemelerden seçilen mobilyaların renk paleti, yüzeylerle zıtlık oluşturarak mekana sıcaklık katıyor. Yüzeyi ahşap kaplı uzun barın tezgahı için doğal beyaz mermer kullanılmış. Tüm masalar, duvarlardaki ayna çerçeveleri ve girişteki cam kapılı dolap özel olarak tasarlanarak ahşaptan üretilmiş. Avrupa'daki bir bit pazarından satın alınmış gibi, farklı şekil ve tipteki eski restore edilmiş sandalyeler ve koltuklar, salona ev konforu katıyor.

Mutfak salondan cam bir bölmeyle ayrılıyor, böylece konuklar mutfaktaki üretimi izleyebiliyorlar. Mekan gün boyunca büyük boy pencerelerinden doğal ışık alıyor. Akşamları ise masaları vurgulayan aydınlatmalarla bir oda atmosferi yaratılıyor.

Etiketler: