Renklerle Ayrışan

Toplam 22 katta açık ofislerden sosyal alanlara, kafeden sessiz alanlara kadar kullanıcının ihtiyaçları düşünülerek Swanke Haydenn Connell Architects tarafından tasarlanan Allianz Tower'a Nurus mutlu ofisler anlayışını yansıttı. Ofis katlarının spor ve sanat dallarına göre ayrıştırıldığı özel projede, golf katı olarak adlandırılan yönetim katında turuncu, yelken katı olarak belirlenen kurumsal katta mor tonları kullanıldı. Jenga, puzzle, sudoku ve dart gibi birçok oyunun yer aldığı oyun katında yeşil, oturma grupları ile birlikte salıncakların da bulunduğu katta ise sarı renk tercih edildi.

Harvard Business Review tarafından "Geleceğin Ofisleri" etkinliğinde "case study" olarak da gösterilen projenin tüm kat konseptleri ve tasarlanan kreatif alanlarının mimari tasarımı, geniş renk yelpazesine sahip Nurus ürünleri ile tamamladı.

Proje kapsamında çalışanların istedikleri zaman yalnız çalışabilecekleri, ekip çalışmasına yönelik mekanların yanında sessiz alanlar, "focus zone"lar ve iç bahçeler oluşturuldu. Etkin çalışma kültürünü destekleyen, tasarımda duygusal zeka konseptli çözümler ile çalışan verimliliği ve motivasyonunun artırılması hedeflendi. Teknoloji entegrasyonlu çözümlerle tüm alanlar ihtiyaca göre tasarlandı.

Nurus, müşteriden mimari firmaya, proje koordinasyonundan malzeme tedarikçilerine kadar projeye dahil olan tüm partilerle uyum içinde çalıştığı projede normal şartlarda yaklaşık iki ayda tamamlanabilecek 22 kata yayılan projenin yoğun mobilya montajını 40 gün gibi kısa bir sürede tamamladı.

Allianz projesi için özel olarak sunulan çözümlerin yanı sıra ortak alanlarda 4U, Porta Venezia Lounge, Greta, CP1 ve Chiara ürünleri kullanıldı. Greta'nın sağlam yapısı ve yumuşak kapitone kumaşı kullanıcılara konfor sağlarken, 4U ise sosyalleşmeye teşvik eden yapısı ile dikkat çekiyor.

Açık ofislerde tercih edilen Pila çalışma sistemleri ile elektrifikasyon, masa içerisinde çözümlenerek kablolardan oluşan görüntü kirliliği yok edildi ve kullanıcıya ferah bir çalışma ortamı sağlandı. Panonun üzerinde bulunan aksesuarlar ise masa üstünün düzenlenmesine yardımcı oldu. Projede yer alan 30 kişilik toplantı salonu için özel olarak tasarlanan toplantı masası ile kullanıcının elektrik ihtiyacı masa üzerinde çözümlenerek işlevsel ve verimli bir toplantı alanı oluşturuldu. Yine toplantı salonlarında tercih edilen Waves koltuğun ayar gerektirmeyen esnek yapısı, kolay ve konforlu bir kullanım imkanı sundu.

Eğitim alanlarında kullanılan Nest masalar değişen kişi sayılarına göre kolaylıkla azaltılıp artırılabiliyor. Katlanabilir özelliği ile kullanılmadığı durumlarda veya alan kazanılması gerektiğinde ihtiyaca yönelik kurgulanarak etkin alan yönetimi sağlandı. Aynı şekilde bu alanlarda tercih edilen Web Chair'in istiflenme özelliği sayesinde istendiği zaman alandan tasarruf edildi.

Etiketler: