Saray Alüminyum Sektör Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Geliştirdiği öncü ve yenilikçi iç ve dış cephe çözümleriyle 1980’den bu yana geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynayan Saray Alüminyum, “Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı”nda sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Kapı, pencere, cephe ve küpeşte sistemleri, alüminyum kompozit panel, Vertical Cladding sistemler, Saray Cotta, PVC kapı ve pencere sistemleri, panjur sistemleri, makine ve endüstri sektörlerinin ihtiyacı olan şekil ve büyüklükte sanayi profilleri ve standart kesitli profiller üreten Saray, fuarda başta Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere birçok ülkeden ziyaretçiyi standında ağırladı.

Türkiye inşaat sektörüne değer katarak büyümesinde aktif rol oynayan Saray Alüminyum, Türkiye’de inşaat malzemeleri ihracatının artmasına bağlı olarak büyümesini sürdürüyor. Geliştirdiği yüksek performanslı inovatif ürünlerle Saray, çatı-cephe kaplama, kapı-pencere sistemlerinin yanında merdiven, iskele ve sera yapımı gibi çok çeşitli alanlarda kullanılabilen hafif ve esnek yapılı alüminyum ürünler ile özgün tasarımlara olanak veriyor. Projeler için yüksek dayanımlı ve estetik çözümler geliştiren marka, özellikle gökdelenler ve büyük ölçekli yapı komplekslerinde cephe mühendisliği gibi uzmanlık alanlarıyla da yakın temas halinde çalışıyor.

Fuarda Ürün Tarafındaki Yenilikler Paylaşıldı
Avrupa standartları çerçevesinde EN standartlarında, CE belgeli ürünleri geliştiren Saray, hemzemin geçişe izin veren sürmeler, alüminyum kompozit paneller, Saray Cotta, Saray Vertical Cladding ve diğer dış cephe kaplama malzemeleri ile birlikte yüksek performanslı kapı pencere sistemlerini ziyaretçilerine tanıttı. Marka, aynı zamanda binalarda enerji maliyetini düşürmede etkisi yüksek olan pencere seçimine yönelik çalışmalarıyla da öne çıkıyor. Hava geçirimi, su sızdırmazlığı, rüzgâr direnci ve ısı yalıtım katsayısı bakımından alanının en üstün performans değerlerine sahip SLP Selective Plus, maksimum enerji verimliliği sağlayan pasif evler için ideal tercih oluyor.

Sektörde ilk EPD belgelerine sahip firma olan Saray, üretim aşamalarında çevreye duyarlılığı ve geliştirdiği yüksek performans kriterlerine sahip kapı, pencere sistemleri ile daha sağlıklı ve sürdürülebilir binaların yapımına katkı sağlıyor.

Saray Alüminyum Endüstriyel Ürünlere Odaklanıyor Yeni ihtiyaç ve talepler doğrultusunda geliştirdiği inovatif ürünlerle hem yurt içinde hem de ihracat pazarlarında rekabet gücünü artıran Saray, yıllık bütçesinin yaklaşık %5’ini Ar-Ge’ye ayırarak yeni teknolojilerin sektöre kazandırılmasında aktif rol oynuyor. Yıllık 3,5 milyon metrekare alüminyum kompozit panel, 36 bin ton alüminyum profil ve 20 bin ton PVC profil üretim kapasitesine sahip Saray, 2023 projeksiyonu olarak endüstriyel ürünlere odaklanacaklarının bilgisini sektör temsilcileri ile paylaştı.

Çerkezköy’de yaptığı yeni fabrika ve entegre tesis içerisinde yer alan son teknoloji makine parkur yatırımları ile üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı planlayan Saray, özellikle enerji, otomotiv, ısıtma-soğutma, ulaşım, savunma sanayi, elektrik-elektronik, makine, beyaz eşya ve diğer tüm alanlarda müşterilerine nitelikli ve mekanik işlemli ürün gamını artırmak için çalışmalar geliştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da Aluminium Dusseldorf, Fransa’da Batimat Paris ve İspanya’da Veteco Madrid fuarlarına katılım gösteren Saray, farklı pazarlarda da büyümesini hızla sürdürmeyi planlıyor.

Etiketler: