Silverline Ankastre ile Mutfaklarda Tasarım ve Teknoloji

“Yeni nesil mutfak keyfi” sloganı ile mutfakları evde yaşamın merkezine alan Silverline, hayatı kolaylaştırmak üzere tasarlanan ürünleri, uluslararası ödüllere sahip tasarımları ve yenilikçi yaklaşımları ile mutfakları mutlu yaşam alanlarına dönüştürüyor.

Teknoloji ve dijitalleşme ile birlikte estetik ve tasarım yaşamın her alanında büyük bir yer kaplıyor. İyi dekore edilmiş evler, şık aksesuarlar, ağırlamanın en güçlü parçası özenle hazırlanan masalar ve tüm bu yaratıcılığı zevke dönüştüren mutfaklar... Hepsi dışa dönük etkileşimin bir parçası. Paylaşılan fotoğraflar ve tasarımın çokça konuşulduğu dijital ortamlarda artık herkes kişisel bir web sitesine sahip sosyal medya araçları ile… Yeni yaşam tarzının bir sembolü olarak mutfakların gözdesi haline gelen ankastre ise teknoloji odaklı ve şık tasarımları ile mutfaklarda daha dekoratif formlarda ortaya çıkıyor. Modernleşmeyle birlikte evde sosyalleşmenin en önemli odağı haline gelen mutfaklar, diğer sosyal alanlarla daha iç içe bir mimari yapıya büründü. Daha görünür ve şeffaf bir yapı ile sınırların kalktığı mutfaklarda ankastre artık yaşamın tam odağında. Bu gerçeklikten yola çıkan Silverline, işlevsel, tasarımı merkezine alan teknolojik, çevreye duyarlı ve enerji tasarruflu ürünler geliştiriyor.

Türkiye’de hızla büyüyen ve sektörde güçlü bir yer edinen marka, uzmanlaştığı alanda gerçekleştirdiği üretimi ile ankastre sektörüne değer katıyor. Yılda yaklaşık 1,5 milyon adet üretim gerçekleştiren ve dünyanın ilk 10, Avrupa’nın ilk 5 üreticisi arasında yer alan Silverline, teknolojinin yarattığı konfor ve katma değeri ürünleri ile buluşturarak çevreci, işlevsel ve mutfaklara şıklık katan tasarımlar geliştiriyor

Silverline, ocak ve davlumbazı tek gövdede buluşturduğu inovatif ürünü Overall ve teknolojiyi odağına alan ilk hibrit tasarımı Flow-in ile yenilikçi tasarımlara imza atıyor. Ergonomik ve sade tasarımı Pure Plus, davlumbaz ve ocağı tek bir yüzeyde birleştiren hibrit tasarımı Supreme, sessizliği ve akıllı yönlendirmeleri ile hayatı kolaylaştıran Soho ve heyecan uyandıran modelleriyle marka, mutfakları yeni nesil yaşam tarzı ile buluşturuyor.

Kurulduğu yıldan bu yana Ar-Ge’ye ve üretim teknolojilerine sürekli yatırımlar yapan marka, uluslararası ödüllerle de başarısını tescilliyor. Ürünlerinde estetik ve işlevselliği teknoloji ile buluşturan Silverline, çevre ve enerji duyarlılığı yüksek ürünlerle sektörün yıldızı olmaya devam ediyor. 2009 yılından bu yana 149 uluslararası ödülün sahibi olan Silverline, Plus X, Reddot, German Design Award, KitchenInnovation Award ve IF Design Award gibi önemli organizasyonlardan ödüller alıyor.