Sokağa Ait Çizgiler

Lou Corio Randall'ın kent mobilyasına yeni bir yaklaşım getirmek üzere tasarladığı Tube Line, kesintisiz bir hareket ile şekil alan çizgisel formu oturma birimi ve bisiklet park yeri olarak kullanıma sunuyor.

Tube Line, kesintisiz bir çizgi üzerinden sayısız nesnenin tasarlanabileceği fikrine odaklanarak geliştirilen oturma elemanı ve bisiklet park yeri tasarımından oluşuyor. İşlevsel olduğu kadar heyecan verici ve etkileşime açık olması da arzulanan kent mobilyası sokaklarda görmeye alışık olduğumuz modellerden olabildiğince uzaklaşma ve bisiklet park yeri ihtiyacına dikkat çekme çabası içinde. Şehirde bırakılan iz gibi aslında tek bir çizgi üzerinden geliştirilen üründe yerden çıkarmışçasına beliren metal boru bükülerek işe yarar bir şekil aldıktan sonra yine yere geri dönüyor.

Projenin çıkış noktası ise tasarımcının Kingston School of Art’taki Ürün ve Mobilya Tasarımı eğitimi sırasında geliştirdiği fikre dayanıyor. Bu sıradışı kent mobilyasına 22-24 Mayıs tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek Clerkenwell Tasarım Haftası sergileri kapsamında sokaklarda rastlamak mümkün olacak.

tube line, Lou Corio Randall
Farklı modeller
Üretim süreci

Etiketler:

İlgili İçerikler: