Soler Ofis

EN

Ana Smud tarafından tasarlanan Soler Ofis Projesi; Buenos Aires'de, Palermo bölgesindeki eski bir deponun dönüşümüyle elde edildi. Bina, tekstil ürünleri tasarlayan ve pazarlayan bir şirketin ofislerini, depolarını ve sergi alanlarını içeriyor.

Projede, yoğun kentsel dokunun ortasında hazlihazırda varolan eski depo yapısı değerlendirilerek, şirkete özel bir tasarım hazırlandı. Temel kararlardan biri, ziyaretçilerle çalışanları biraraya getirecek ana mekanın oluşturulmasıydı. Kullanım esnekliğini en üst düzeye çıkaran bu yüksek açıklıklı aydınlık ana salon, farklı ölçeklerdeki çalışmalara, çeşitli sanatsal deneyimlere ve ek kullanımlara olanak sağlıyor.

Restore edilerek yeniden işlevlendirilen depoda, şirket ürünlerinin sergilendiği ve etkinliklerin düzenlendiği ana salonla birlikte alternatif çalışma alanları tasarlandı. Deponun bitişiğindeki arsa üzerinde kapalı ofisler ve ortak çalışma alanları için iki katlı bir yapı inşa edildi. Yeni yapı, eski depoyla rekabete girmeden, ona uyum gösterecek şekilde tasarlandı. Verimli bir çalışma ortamı için optimize edilmiş açık kat planları, büyük pencereleri ve yüksek tavanlarıyla yeni yapı yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı ofis birimlerini barındırıyor.

Caddeye bakan giriş cephesi giriş katında kapalı, üst katlarda ise şeffaf düzenlendi. Cephede dağınık bir ritimle yerleştirilmiş yansıtıcı düşey çubukların arkasında sık bir bitki örtüsü ve teras yer alıyor. Yarı saydam düzenlenen cephe binayı caddeden ayırırken içeriye geçişte yeşil bitki örtüsüyle sessiz bir alan sağlanıyor.

Etiketler: