Teatral İskelet

Jonathan Tuckey Design tasarımı David Brownlow Tiyatrosu, eklemlendiği okul kampüsünde yalın ölçeği ve ahşap iskeletiyle sahne alıyor.

Jonathan Tuckey Design, İngiltere, Newbury'deki Horris Hill Okulu kampüsüne 4 ila 13 yaş arası çocuklar için bir tiyatro yapısı tasarladı. David Brownlow Tiyatrosu, eski bir otoparkı eğitim programının bir parçası haline gelen kültürel bir buluşma yerine dönüştürerek okul kampüsünü geliştiriyor. Tiyatro, kampüsün batı tarafında 1970'lerden kalma bir kulübenin yer aldığı alana konumlandırıldı.

Proje, yeni yapıya hayat vermek için öğrenciler ile mahallelileri bir araya getiren üç alanı içeriyor: 160 kişilik bir oditoryum, girişteki revağın altında bir buluşma yeri ki bu aynı zamanda oyunları duyurmak için reklam panosu olarak da kullanılan bir ahşap strüktür ile ormana doğru uzanan bir açık hava amfisi. Tiyatronun inşası için sürdürülebilir çapraz lamine ahşap (CLT) seçildi ve içeride çıplak bırakılırken, cephede giydirme olarak ahşap ve çimento parçacıklarından yapılmış bir malzeme olan ve yerel Viktorya binalarını anımsatan Viroc paneller kullanıldı.

İzometrik perspektif
İzometrik perspektif
Kampüs yerleşim planı
Vaziyet planı
Zemin kat planı
Üst kat planı
En kesit
Boy kesit
Görünüş

Etiketler: