TEPTA 30. Yıl Kutlamalarını Kenizé Mourad Konferansı ile Sonlandırdı

TEPTA Aydınlatma, 30. yılını, yayınlar, söyleşiler, buluşmalar, sponsorluklar ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Yerebatan Sarnıcı, Moda İskelesi gibi iz bırakan önemli projelerle dolu kutladı.

TEPTA, “İstanbul Apartmanları” kitabına basım desteği sağlayarak başladığı 30. yıl kutlamalarını, SAHA Stüdyo’da, Kurşunlu Han’da ArtHan Gallery‘de, 17. İstanbul Bienali mekanlarından Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda ve Odunpazarı Modern Müze’de (OMM) gerçekleştirdiği birbirinden farklı temalarda kurgulanmış buluşmalar ile devam ettirmişti.  

TEPTA, 30. yıl kutlamalarının kapanışını Osmanlı İmparatorluğu’nu imparatorluk ailesinin bir üyesi gözüyle anlattığı kitapları ile dikkat çeken V. Murad’ın kızının torunu Kenizé Mourad’ın konuşmacı olduğu konferans ile yaptı. TEPTA’nın mevcut aydınlatma düzeninin iyileştirilmesi yönünde destek sağladığı MSGSÜ İstanbul Resim Heykel Müzesi’nde gerçekleşen etkinlik TEPTA Stratejik Marka Direktörü Özlem Yalım’ın takdimi ve uzun yıllardır birçok kültür-sanat mekanına ve etkinliğine destek sağlayan firmanın kurucusu Robi Ebeoğlu’nun teşekkür konuşması ile başladı.

Daha sonra sözü alan Kenizé Mourad, gazeteciliği bırakarak büyükannesi V. Murad’ın kızı Hatice Sultan’ın Lübnan’dan başlayan, annesi Selma Hanım Sultan’ın Hindistan’da süren ve Paris’e uzanan kökenine dair arayışından ve bu süreçte pek çok zorlukla edindiği bilgileri kaleme alışına dair hikayesinden bahsetti.

Etkinlik, TEPTA’nın Aqua Creations, Bover, Diesel Living with Lodes, Kndl, Catellani&Smith, Lodes, Masiero ve Stilnovo markalarının yer lambaları ve taşınabilir aydınlatmaları ile aydınlanan, heykelsi zarafetiyle müzenin atmosferini daha büyülü hale getiren Bösendorfer piyanodan gelen canlı müzik eşliğinde sunulan bir kokteyl ile sonlandı.

Etiketler: