The Aviator

EN

Rennes merkezli ALTA (Maxime Le Trionnaire ve Gwenaël Le Chapelain) tarafından tasarlanan, 52 konutluk programa sahip proje, Fransa'nın Rennes şehrinde Saint-Jacques-de-la-Lande'de konumlanıyor.

The Aviator, Jean Mermoz bulvarının yeniden düzenlenmesi ve geliştirilmesiyle tamamlanan bir konut geliştirme projesi. Bulvar boyunca, benzer düzende tasarlanmış çeşitli blokların ve açık alanların oluşturduğu diziler arasında bulunan 3,462 m2 alana sahip proje, yeraltı otoparkı üzerinde bitkilendirilmiş ortak kullanım alanıyla birbirine bağlanan iki binadan oluşuyor.

Güney yönünde oluşturulan teraslarla zemin kat üzerinde iki kattan beş kata yükselen iki yapının ortasındaki yeşil alandan bir merdivenle bulvar kotuna iniliyor. İki ya da üç cepheden faydalanan daireler, güneydeki teraslar aracılığıyla şehir manzarasına açılıyor.

Üst katlarda köşelerin balkonlarla değerlendirildiği projede çeşitli konut tipleri bulunuyor: Cadde üzerinde kompakt daireler, batı cephesinde küçük bahçeleri olan daireler ve ortadaki yeşil alandan bağımsız girişleri olan geniş teraslı evler.

Yüksek giriş katında düzenlenen etkinlik mekanları ve bisiklet odaları, cephede pasajvari geniş açıklıklarla dikkat çekiyor. Açık griye boyanan balkon içleri, duvarın tekdüzeliğini kıran derz izleri, kahverengi panjur ve korkuluklar cepheleri zenginleştiriyor.

ZAC la Courrouze (Ortak Gelişim Bölgesi) bölgesinde inşa edilmesi planlanan ilk projelerden biri olan The Aviator, çevre kalitesi açısından sınırları zorluyor.

Etiketler: