Türkiye Tasarım Vakfı ile Yaz Atölyeleri Başladı

Türkiye Tasarım Vakfı’nın “Yaz Atölyeleri” başladı. Fatih Belediyesi ev sahipliğinde, Mimar Doç. Dr. Ayşegül Özer ve Yüksek Mimar Ceren Bayazitoğlu yürütücülüğünde düzenlenen “Hanlar Bölgesi Keşif Atölyesi”, 10 - 14 Temmuz tarihleri arasında Neslişah Sultan Kültür ve Spor Merkezi Fikir Atölyesi’ndeydi.

Etkinliğe konu olan Hanlar Bölgesi, Tarihi Yarımada’nın ticaret birikiminin Kapalıçarşı ile birlikte günümüze kadar aktarıldığı bir bölge olmasıyla öne çıkıyor. Süreç içerisinde farklı işlevsel dönüşümler yaşayan Hanlar Bölgesi’nin, tarihsel süreçte değişimine tanık olmak ve günümüzdeki durumunu keşfetmek amacıyla düzenlenen etkinlikte katılımcılar belirlenen güzergahlarda keşif yaparak seçtikleri noktalar için çeşitli yerleştirmeler tasarladılar.

Atölye kapsamında katılımcılardan, bölge ve kent dokusu ile etkileşim içinde yaptıkları araştırmalarını ve gözlemlerini yansıttıkları çıktılar oluşturmaları hedeflendi. Çalışma, katılımcıların dijital çalışmalarından oluşan sergi ile tamamlandı.

Yaz Atölyeleri ile ilgili detaylı bilgilendirmeler için Türkiye Tasarım Vakfı’nın web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Etiketler: