UNICERA 2023, 6 - 10 Kasım Tarihleri Arasında Ziyaretçilerine Kapılarını Açıyor

Seramik sektörünün Türkiye’deki en büyük ticaret platformu olan UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı, 100’den fazla ülkenin katılımıyla 06 - 10 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de kapılarını açacak.

Her yıl 150 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan UNICERA, Türkiye seramik sektörünün son yıllardaki gelişimine katkıda bulunarak bu yıl rekor ziyaretçi hedefliyor. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli, lider, güçlü markalarının tüm yaşam alanları için tasarladıkları son teknoloji ürünleri sergileyeceği fuarda, 2023 ve 2024 projeleri sergilenecek.

Tüm dünyada sürdürülebilirlik ve geri kazanımın öne çıktığı son yıllarda Türkiye seramik sektörü de başarılı projeleri, ileri teknoloji tasarımları, özgün ve dünya standartlarında ürünleri ile uluslararası pazarda büyüyor. Türk seramik sektörünün gelişiminde ve ticari hacminin gelişiminde önemli rol oynayan UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı, sektörün ülkemizdeki en büyük ticari platform konumunda. 3 milyar doları aşan ve 4 milyar dolar ihracat hedefi ile büyüyen sektör için B2B görüşmeler, yabancı alım heyetleri, 100’ün üzerinden ülkeden gelen ziyaretçilerle yeni iş bağlantıları imkanları sunan fuarda, sektörün gelişimine yönelik etkinlikler de öne çıkıyor.

UNICERA Uluslararası Fuarcılık A.Ş. ve TG Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ile Tesisat İnşaat Malzemeleri Derneği (TİMDER) iş birliğinde organize edilen UNICERA, uluslararası bir marka olarak Türkiye’nin yanı sıra seramik sektörüne yön veren dünyaca ünlü markaların da katılımıyla dünyanın ikinci büyük ihtisas fuarı olarak başarılarını sürdürüyor. 100 bin m2 alanda yapılacak olan UNICERA, bu yıl tarihi ziyaretçi rekoru kırmaya hazırlanırken, on binlerce satın almacı ve profesyonel ziyaretçi aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırdı.

Avrupa UNICERA’ya Çıkarma Yapacak
300 katılımcı ve 1.200’den fazla uluslararası markanın yer aldığı UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’na, Avrupa’dan birçok ülkenin büyük ilgisi dikkat çekiyor. Türkiye’nin en önemli, güçlü firmalarının ve markalarının yanı sıra bu yıl fuara Avrupa ve bölge ülkelerden firmalar yoğun katılım gösterdi. UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na İtalya, Portekiz, Yunanistan, Polonya, Rusya, Portekiz, Litvanya, Suudi Arabistan, İspanya, Almanya, Fransa, Ürdün ve Çin katılım gerçekleştirecek.

2024 Trendleri UNICERA’da İlk Kez Görücüye Çıkıyor
UNICERA’da 2023 tasarımları ve teknolojilerinin yanı sıra önümüzdeki yılın seramik, banyo ve mutfak trendleri, son teknolojileri ve tasarımları dünyada ilk kez görücüye çıkacak. Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, mutfak ürünleri, seramik işleme teknolojileri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün görücüye çıkacağı fuarda, dünyanın en önemli tasarımcıları 2024 yılının trendlerini belirleyecek. Dünya seramik pazarının en büyük ikinci tedarikçisi konumunda olan Türkiye, UNICERA ile yeni pazarlara yelken açacak.

UNICERA 2023'a kayıt olmak için: https://onlinebilet.tgexpo.com/tr/unicera

Etiketler: