Unigen Yapı

Swanke Hayden Connell Mimarlık tasarımı Allianz Kampüs İzmir projesinde, yükseltilmiş döşeme sistemleri ve loose lay PVC zemin kaplamalarında Unigen Yapı’nın ürün grupları tercih edildi. Projede 7000 m2 Onto® sunta özlü enkapsül panel sistemi ve Decoria® loose lay karo ve şerit PVC zemin kaplamaları uygulandı.

Tasarım ekibi, proje konseptinde iç ve dış mekanı bir bütün olarak ele aldı. Yatayda büyüyen yapının dış mekanında yapısal ve sert peyzaj alanlarıyla desteklenen sirkülasyon alanları, iç mekanda yürüyüş parkuru olarak tasarlandı. İç mekanda sirkülasyon alanında uygulanan Decoria® karo PVC zemin kaplamalarının üzerine özel bir uygulamayla parkur çizgileri çizilerek projenin tasarım konseptine bağlı kalındı. Sirkülasyon alanıyla birleşen açık ofislerde Decoria® ahşap görünümlü PVC zemin kaplamaları uygulanarak doğal dokular iç mekana taşındı.

Decoria® alternatif görünümlü PVC zemin kaplamaları kolay temizlenme özelliği ve nano silver (yüzeydeki bakterileri %99 oranında yok eden) teknolojisine sahip. Floor Scoore ve U.S Green Building sertifikaları olan ürün, kullanıldığı projenin LEED ve BREEAM sertifikalarını almasına katkı sağlıyor.

Unigen Yapı, yükseltilmiş döşeme sistemlerinde, farklı önceliklere çözüm üretecek şekilde geniş ürün çeşitliliğine sahip. Düzce tesislerinde üretilen enkapsül panel sisteminde sunta ve kalsiyum sülfat özlü alternatifler ile corner lock (vidalı) enkapsül sistem üretimi de yapılıyor. A1 yanmazlık sınıfını karşılayan alternatifler olarak; Onto® Maru üç katmanlı galvaniz panel, beton özlü panel ve kalsiyum sülfat özlü panel öneriliyor.

www.unigen.com.tr

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL