Uyguner Deri

1935 yılında kurulan Uyguner Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1992 yılının sonuna kadar İstanbul - Kazlıçeşme’de faaliyetlerini sürdürdü. Geçen süre içerisinde büyümesini sürdüren şirket, 1993 yılında Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi’ne taşındı. Dünya modasını ve son teknolojileri yakından takip eden Uyguner Deri, üretimde yakaladığı başarılı grafiği daha da yukarı taşımak amacıyla 2006 yılında İstanbul Güngören’de Uyguner Deri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu. Ulusal ve uluslararası alanda sektör lideri olmayı hedefleyen şirket, yeni yatırımlarla 2012’de Varna Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve 2018 yılında Kırım Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adında iki yeni firmayı bünyesi altında kurdu. Uyguner Deri bugün; İstanbul’da üç, İzmir, Gaziantep ve Moskova’da birer adet bulunan deri satış mağazası ile hizmet vermeye devam ediyor.

Uyguner Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan Uyguner Deri Pazarlama ve Ticaret A.Ş., Varna Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Kırım Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte toplamda 236 kişiye istihdam sağlıyor. Firma üretim sürecini İstanbul’da bulunan fabrikasının yanı sıra Varna Deri ve Kırım Deri’ye ait Bursa’da bulunan iki adet fabrika ile devam ettiriyor.

Uyguner Deri 2000 yılında başlayan çalışmaları sonucu bugün Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Asya Pasifik ülkeleri dahil dünyada 19 ülkeye ihracat yapıyor. Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Çin (Hong Kong), Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, İsrail, Japonya, Malezya, Polonya, Romanya, Rusya, Tayland, Tayvan, Ukrayna, Vietnam ve Yunanistan pazarlarına ihracat gerçekleştiren Uyguner Deri, döşemelik deri, giysilik deri, otomobil - yat ve uçak derisi ile ayakkabı deri sektörlerinde aktif olarak çalışıyor.

www.uyguner.com.tr