Yeditepe Üniversitesi “Sürdürülebilir İç Mekân Çalışmaları” Programı’na Başvurular Başladı

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü tarafından yürütülen “Sürdürülebilir İç Mekân Çalışmaları” tezsiz yüksek lisans programına başvurular başladı.

Mimarlık, inşaat mühendisliği, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, çevre mühendisliği ve malzeme mühendisliği bölümlerinden mezun olan öğrencilere yönelik olan disiplinlerarası programa son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2023.

Program çerçevesinde yapılan çalışmaların amacı sürdürülebilirlik konusunu akıllı yapılar, malzemenin yeniden kullanımı, sürdürülebilir mobilya, yapıların yeniden işlevlendirilmesi ekseninden inceleyerek farklı disiplinlerin katkıları ile çevreci ve ilerici (gelecekçi) fikirler üretmek. Bu bağlamda “Sürdürülebilir İç Mekân Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı” sürdürülebilir iç mekânların tasarımında rol oynayan ekolojik, çevresel, sosyal, gelecekçi, ekonomik ve kültürel faktörleri içeren kuramları, tasarım yöntemleri ve bakış açılarını öğrencilerine anlatmayı hedefliyor.

Disiplinlerarası tezsiz yüksek lisans programına başvuru koşulları ise aşağıdaki gibi:

  • Üniversitelerin iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, mimarlık, inşaat mühendisliği, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, çevre mühendisliği ve malzeme mühendisliği bölümlerinden mezun öğrenciler bu yüksek lisans programına başvurabilirler. 
  • Mezuniyet genel not ortalaması 2.00 ve üstü olan öğrenciler başvurabilirler. 
  • Yeditepe Üniversitesi lisans mezunları için yabancı dil yeterliliği aranmaz.
  • Tezsiz programda ALES şartı aranmamaktadır.
  • Adayların, başvurdukları programın mülakatında başarılı olmaları gerekmektedir.
  • İki referans mektubu
  • Portfolyo

Programla ilgili detaylı bilgi için: https://fbe.yeditepe.edu.tr/tr/surdurulebilir-ic-mekan-calismalari-tezsiz-yuksek-lisans-programi

Etiketler:

İlgili İçerikler: