Zemini İzleyen Geometri

Maslak'ta bulunan Markafoni Genel Merkez Ofisi'nin zemin kaplamalarında UNIGEN YAPI Malzemeleri tarafından uygulanan modulyss® karo halı, DECORIA alternatif görünümlü PVC ve ONTO marka yükseltilmiş döşeme sistemleri tercih edildi. modulyss® karo halıların tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri, sahip olduğu GUT, BRE, Green Label Plus sertifikaları. İpliklerinin balık ağları ve pet şişelerden faydalanılarak üretilmesi ürünün çevre dostu olmasını bir kez daha vurguluyor. modulyss® karo halıların tercih sebeplerinden bir diğeri ise, antistatik ve antibakteriyel olmaları dolayısıyla ofis ortamlarındaki hava kalitesini artırmaları.

fotoğraflar: gürkan akay

"Ribbon" (kurdele) kurgusundan yola çıkılarak tasarlanan projede, modulyss® karo halılardan FIRST serisinin üç rengi tercih edildi ve zeminde geometrik desenler kullanılarak uygulandı.

Projede, genel mekanların yerleşim planında esneklik sağlamak amacıyla ONTO yükseltilmiş döşeme sistemlerine yer verildi. Tesisatları yükseltilmiş döşeme sistemlerinin altından geçirmek müdahale kolaylığı sağlayarak yerleşim planında serbestlik kazandırıyor. Bu sebeple yeni teknolojilerle donatılmış, modern ofislerde yükseltilmiş döşeme sistemleri uygulanıyor. Markafoni Genel Merkez Ofisi'nin mutfak alanında sıcak bir ortam yaratmak amacıyla DECORIA, 5 mm alternatif görünümlü PVC zemin kaplaması kullanıldı. Aynı zamanda hijyenik olması ve kolay temizlik imkanı sunması nedeniyle DECORIA karo PVC zemin kaplaması ideal bir çözüm oluşturdu. Ses akustiğini de sağlayan alternatif görünümlü PVC zemin kaplaması, 0,70 mm aşınma tabakası ile yoğun trafiğe uygunluk ve uzun süre kullanım avantajı sağlıyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: