Accor Otel Grubu İstanbul Merkez Ofisi

OPS Concept tarafından tasarlanan Accor Otel Grubu İstanbul Merkez Ofisi, Assembly Ferko Signiture Levent’te yer alıyor. Tek kata yayınlan proje, resepsiyon ve bekleme alanı, iki adet toplantı odası, iki adet focus room, bir adet IT odası, yedi adet yönetici odası, 24 kişi kapasiteli açık ofis alanı, ortak çalışma alanı ve mutfak bölümlerinden oluşuyor.

Accor Otel Grubu'nun İstanbul’da yeni kurulacak merkez ofisi için firmanın beklentileri doğrultusunda, güncel ögeleri içinde barındıran, yenilikçi ve doğa unsurlarının tasarıma katıldığı, açık bir çalışma ortamı oluşturuldu.

Projenin aydınlatma tasarımında Lamp 83 firmasının danışmanlığında, çalışanlar için masa yüzeylerinde yeterli aydınlatma seviyesiyle birlikte, mikroprizmatik difüzörlü sarkıt elemanlarla homojen ve yumuşak ışık dağılımı sağlanarak konforlu bir çalışma ortamı yaratıldı. Kapalı veya açık şekilde kullanılabilen stor perdeler blackout olarak tercih edildi. Zemin döşemesinde ise karo halı kullanılarak ses izolasyonu sağlandı.

Ofis alanında, belirli bölgelerde eğrisel kesim yapılarak mekanlar arası geçişlerde separasyon tasarlandı. Akustik tavan panelleri, kaset döşemenin ara boşluklarına yerleştirilerek yankı oluşumu engellenerek yükseklik artışı sağlandı. Duvarlarda kullanılan renk tonunun tavanlarda da sürdürülmesiyle yapı elemanları arasında monokrom bir geçiş yaratıldı.

Açık alanlarda farklı çalışma mekanları ve paylaşım merkezleri oluşturuldu. Kurgulanan açık ofis standart operasyonel masa harici ortak alanlar, mevcut yüksek masalar, ortak mutfak alanı, bar ve paylaşım locaları ile kısa süreli toplantılar için bireysel ve ekip olarak kullanılacak alanlar içeriyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: