Per Se Mimarlık'tan Ali Derya Dostoğlu ve Uğur Özer tarafından gerçekleştirilecek olan “Baruthane Deneyimi” başlıklı sunum 2 Nisan Salı günü saat 19.30'da Mimarlar Derneği 1927'de düzenlenecek.

Sunum Hakkında
Per Se Mimarlık kurucu ortakları Ali Derya Dostoğlu ve Uğur Özer, projelerinden bir seçkiyi içeren, ayrıca yakın zamanda kullanıma açılan Baruthane projesine dair deneyimlerine odaklanan bir sunum yapacaklar.

Ali Derya Dostoğlu Hakkında
Philadelphia doğumlu. Galatasaray Lisesi’nin ardından, Ecole Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-Belleville’de başladığı mimarlık eğitimini, 2009 senesinde birincilikle mezun olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. 2011 senesinde Pratt Institute’ten program birinciliği ve yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. 2016 - 2017 ve 2021 senelerinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalıştı. 2021 - 2023 senelerinde MSGSÜ Mimarlık Bölümü’nde Uygulama Projesi Atölyesi yürütücülüğünü üstlendi. 2015 senesinden beri mesleki çalışmalarına kurucu ortağı olduğu Per Se Mimarlık bünyesinde devam etmektedir. Dostoğlu, 2018 senesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Doktora Programı’nda yürüttüğü doktora çalışması kapsamında, Massachusetts Institute of Technology (MIT) bünyesinde ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmuştur. Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Spor Kulübü ve İstanbulSMD üyelikleri mevcuttur.

Uğur Özer Hakkında
Tekirdağ doğumlu. Galatasaray Lisesi’nin ardından, Ecole Nationale Supérieure d’Architecture de Strasbourg’da mimarlık eğitimini tamamladı. Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında Strasbourg’da çeşitli ofislerde stajyer olarak çalıştı. Uğur Özer, Strasbourg’da G Studio ve İstanbul ve Cezayir’de PDA ofislerinde başladığı mesleki çalışmalarına, 2015 senesinden beri, kurucu ortağı olduğu Per Se Mimarlık bünyesinde devam etmektedir. Özer, konut, endüstri ve ticaret yapıları, kültürel ve kamusal yapılar gibi çeşitli projelerin tasarım ve uygulama aşamalarında yer almıştır. Per Se Mimarlık’ın çalışmaları çeşitli ulusal ve uluslararası mecralarda yayınlanmıştır. Çoker Evi, EMKO Elektronik Fabrikası ve Çağlayan & Alper Evi projeleri sırasıyla Türkiye Mimarlık Yıllığı 2019, 2021 ve 2022’ye seçilmiştir. Ofis olarak katıldıkları, ödül aldıkları ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmaları mevcuttur. Özer’in Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Spor Kulübü ve İstanbulSMD üyelikleri mevcuttur.