Adiacent Çin Genel Merkezi

Quarta & Armando, İtalya merkezli Adiacent'in yeni Çin ofisinin tasarımında mevcut operasyonel ihtiyaçları destekleyen, sürekli gelişen çalışma alanları için yeni stratejiler öneren bir yaklaşım sunuyor. Esneklik ve sürdürülebilirliği çalışan merkezli bir anlayışa entegre ediyor.

Çin'de dijital dünya giderek gelişiyor ve Adiacent gibi şirketler piyasada giderek daha fazla talep görüyor. 2021'deki kuruluşundan bu yana şirketin Çin'deki kolu, çalışan sayısı ve iş programında hızlı bir büyüme yaşadı. Bu durum şirketi, departmanlar arasında işbirliğini kolaylaştırmanın, süreçleri rasyonelleştirmenin ve çalışanları arasında sağlıklı ve olumlu bir işyeri kültürünü teşvik etmenin yeni yollarını aramaya yöneltti.

Q&A, bu projede kentsel planlama ilkelerinden ilham alan bir mekansal strateji geliştirdi. Adiacent'in İtalyan ve özellikle Floransa kökleriyle uyumlu bir bakış açısıyla belirlenen konsept sonucunda, kent sakinlerinin kendi kendine örgütlendiği ideal bir Rönesans şehri kurgusuna ulaşıldı.

Cilalı beton döşemenin üzerinde farklı tonlarda çizilmiş geometrik bir "yol" hattı, farklı departmanlarla, toplantı, depolama ve rekreasyon gibi temel fonksiyonel alanları birbirine bağlıyor.

Çalışma alanları, her projenin gerektirdiği farklı işbirliği ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde, çalışanların esnek çalışma düzenine uyumlu, özel boyutlu masalarla donatıldı. Mekanları birbirine bağlayan yolların kesişim noktalarında, kahve/çay istasyonu ve atık geri dönüşüm deposu olarak kullanılmak üzere, metal kaplamalarıyla çevredeki şerit pencerelerden gelen doğal ışığı yansıtan servis kuleleri yerleştirildi.

Çalışma alanına bakan, büyük açık bir “piazza”, resmi ve gayri resmi toplantılara mekan sağlıyor. Burada, ufak şirket içi sunumlardan daha büyük etkinliklere kadar, farklı kullanımlara hizmet eden uzun ahşap bir tezgah ile kolayca hareket ettirilebilmek için altı tekerlekli, ahşap yünü elyafından yapılmış basamaklı oturma elemanı bulunuyor.

Etiketler: