Architiles Koleksiyonu

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TMSD) üyesi ünlü mimarlar Serra Seramik için yeni bir duvar karosu koleksiyonu hazırladı. Ortaya çıkan ArchiTiles koleksiyonu 10 Nisan'da Ankara'da düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Etkinliğe Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba ile Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Uçak’ın yanı sıra ArchiTiles koleksiyonunu tasarlayan mimarlar; Yeşim Hatırlı ve Nami Hatırlı, Ekin Çoban Turhan, Tülin Çetin, Saadet Sayın, Şerife Meriç, Heves Beşeli ve Onur Özkoç, Hacer Ayrancıoğlu Yetiş ve Hasan Okan Çetin katıldı.

gaia/berna tanrıverdi
hücre/hacer ayrancıoğlu yetiş
maze/yeşim hatırlı-nami hatırlı
olive/şerife meriç
tessellate/ekin çoban turhan
urban fabrıc-kentsel doku/hasan okan çetin
vivo/saadet sayın

Koleksiyona katkı yapan mimarlar duvar karosunu, kendi zevk ve tasarım yaklaşımları ile ihtiyaçları doğrultusunda yorumladılar. Belli bir düzen ya da sıra ile dizilmek/döşenmek zorunluluğunun ortadan kalkması ve işin yaratıcılığa açık hale gelmesi karoların pek çoğunun ortak özelliğini oluşturuyor. Bu koleksiyonda derz kullanımı bir ihtiyaç olmaktan çıkarak tasarımın bir parçası haline geliyor. Derz, tasarımı parçalamıyor ve duvar bir bütün olarak görülüyor.

Önceki dönemlerde yapılan projelerle Seranit Grup ile TSMD arasında yakalanan uyumlu, keyifli çalışma ortamı ve sinerji daha geniş bir işbirliğinin yolunu açtı. Seranit Grup 2014 yılı boyunca TSMD’nin “İşletme Ana Destekçisi” oldu. ArchiTiles Koleksiyonu projesi de bu işbirliğinin devam eden bir ayağı olarak ortaya çıktı. Architiles koleksiyonunda yer alan duvar karoları bu yıl Serra Seramik markasının ürün yelpazesindeki yerlerini aldılar. Bu ürünlerin her birinin tasarımı Türkiye’nin önde gelen mimarları tarafından büyük bir emek ve dikkatle yapıldı.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL