AURA İstanbul 2023 Güz Dönemi Sertifika Programı Başvuruları Başladı

25 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecek olan AURA İstanbul 2023 yılı Güz Dönemi Sertifika Programı'na başvurular tüm disiplinlerden lisans mezunlarına açık.

AURA İstanbul Sertifika Programı, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, sosyoloji ve plastik sanatlar bölümleri başta olmak üzere, lisans derecesine sahip olan tüm genç meslek insanlarına açık. Başvurular arasından seçilecek kişiler, ücretsiz olarak bu programa katılmaya hak kazanacak.

AURA İstanbul 2023 yılı Güz Dönemi Sertifika Programı, 25 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecek. Güz dönemi boyunca; stüdyo görüşmeleri, tüm seminer, konferans ve etkinlikler AURA İstanbul’un Beşiktaş’taki ofisinde gerçekleşecek. Katılımcılardan program kapsamında düzenlenen fiziksel etkinliklerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları bekleniyor.

Programın omurgasını “Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu” oluşturuyor. 2023 yılı Güz Dönemi’nde üretilecek projeler, SO? Mimarlık ve Fikriyat‘ın kurucuları Sevince Bayrak ve Oral Göktaş yürütücülüğünde “Tamir Dükkanı” teması etrafında şekillenecek. Başvuruda bulunan adaylardan, bireysel proje önerileri ile tema arasında kurdukları ilişkiyi niyet mektubunda detaylandırmaları bekleniyor.

Sertifika Programı ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için: http://aura-istanbul.com/index.php/basvuru/

Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül Pazar, saat 23.59

Etiketler: