Avrupa Mimarlık Öğrencileri Buluşması (EASA)'ya Başvurular Devam Ediyor

Avrupa Mimarlık Öğrencileri Buluşması (EASA), Avrupa ve dünyanın farklı yerlerinden mimarlık öğrencilerini 2024'te İspanya - Benidorm’da "Shanzhai" temasıyla 28 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında bir araya getiriyor.

40 yılı aşkın düzenlenen EASA’nın bu yılki teması sahte ürünlerin ve bu ürünlerin etrafında oluşan alt kültürü sorgulayan bir kavram olan “Shanzhai”. EASA bu yıl, 1981'den beri düzenlenen önceki EASA atölyelerini kopyalayarak, mimarlıkta özgünlük ve sahiplik kavramlarını dekonstrüksiyona tabi tutmayı amaçlıyor. Etkinliğin düzenleneceği Benidorm, turistik/yerleşik ikili doğasıyla katılımcılara 21. yüzyıl kentleri ve mimarlıkla ilgili güncel sorunları tartışma ve sorgulama fırsatı sunacak bir ortam sağlıyor.

Katılımcılar; inşaat projeleri, halka açık sanat eserleri, tartışmalar, yayınlar, performanslar, heykel ve enstalasyonlar gibi farklı 30’dan fazla atölyeden birine dahil olabilecek. Atölyeler aracılığıyla katılımcılar, seçilen temayı ele alırken yerel bağlamla etkileşim kurma olanağı bulacaklar.

Başvurular için son tarih 1 Mayıs 2024 Çarşamba.

Sorular için EASA Türkiye temsilcileriyle [email protected] veya Instagram hesabı üzerinden iletişime geçilebilir.

Etkinlik başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: