Banyoda Işıkla Tasarım

Temel aydınlatma banyoda ihtiyaç duyulan aydınlığı sağlar ve banyo mobilyalarına dikkat çeker. Bölgesel aydınlatma ise atmosfer yaratır, gözü bir yere yönlendirir ve odağı belirtir. Bölgesel ışık kaynakları ana ışık kaynağına ek olarak kolayca açılıp kapatılabilmelidir. Christian Werner'in tasarladığı yeni seri L-Cube'daki aynanın dört kenarında da göz kamaştırmayan, 480 lükse kadar LED aydınlatma kullanıldı. Işık çerçevesini yalnızca basit bir el hareketiyle kısmak ya da açıp kapatmak için bir sensör bulunuyor. Tasarımcı Kurt Merk Jr. ise banyoda yumuşak bir bölgesel aydınlatma yarattı.

Vero banyo mobilyası koleksiyonunun yıkama alanının altında yer alan ortam aydınlatması, serinin ahşap yüzeyleriyle birlikte mekana doğal bir his veriyor. Banyoda üçüncü ışık kaynağı olarak planlanan ambiyans ışığına Philippe Starck'ın tasarladığı yeni seri Cape Cod'daki ayna örnek verilebilir. Delos, Happy D.2 ve X-Large serilerindeki ayna üzeri filigran ışık da kişisel ihtiyaçlara göre kısılabiliyor. Darling New küvetin kenarının altında istendiğinde yumuşak, atmosferik bir LED ışık yanıyor. Asılı küvet Nahho of EOOS'un direkt olmayan aydınlatması konforu artırıyor ve rahatlama sağlıyor.

L-Cube aynanın daha küçük versiyonundaki ayna ışığı, 300 lux aydınlatmasıyla aynı derecede parlak ve sıcak ışık sağlayarak banyoyu görsel olarak zenginleştiriyor. Duravit'in tüm aynalarında olduğu gibi Delos'ta da ışık sensörü düğmesi dikkat çekmeyecek şekilde gövdeyle birleşiyor. Entegre LED gece ışığı işlevi olan SensoWash duş-tuvalet ise, vücudun dinlenme halini bozmadan gerekli aydınlatmayı sağlıyor.

www.duravit.com.tr

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL