Hacer Bozkurt’a Ins Blaue Sanat Galerisi’nden Davet

Almanya Remscheid-Honsberg'deki Ins Blaue Sanat Galerisi Hacer Bozkurt’un da aralarında yer aldığı dört kadın sanatçıyı, kendi özgün bakış açıları ve çalışma yöntemleriyle kenti ve yaşam alanını sorgulamak, araştırmak ve yeniden tanımlamak üzere bir yolculuğa davet etti.

"Expanding Space” temalı çalışma kapsamında sanatçılar Hacer Bozkurt, Adrienne Brehmer, Vera Vorneweg ve Eva Wal bölgedeki deneyimlerini aktaracaklar. Çalışmanın odak noktası ise eski işçi sınıfı bölgelerinin bugünü ve geleceği.

Eva Wal’un şiirlerinden ve fantastik metinlerinden yarattığı kumaşlardan ve disiplinler arası çalışma yöntemleriyle elde ettiği eserlerinden oluşan sergisi 13 Ağustos’ta açıldı.

Hacer Bozkurt, 19 Ağustos itibariyle, Remscheid-Honsberg bölgesinden başlayarak aralarında Bergisches Land ve Ruhr bölgesinin de yer aldığı çevre şehirlere de uzanan fotografik bir yolculuğa çıkacak.

Adrienne Brehmer için ise Remscheid-Honsberg bölgesi edebi bir keşif yolculuğu anlamına geliyor. Birkaç gün boyunca kalem-kağıtla dışarı çıkacak, çeşitli yerleri ziyaret edecek ve izlenimlerini bazen sözlü olarak, bazen de küçük hikayeler halinde kağıda dökecek. Yazar, izleyiciyi anlatılan yerlere doğru yürüyüşe çıkararak sonuçları bir okuma performansıyla sunacak.

Vera Vorneweg, Remscheid-Honsberg’deki kamusal alanda gerçekleştireceği edebiyat enstalasyonu kapsamında bölgedeki olayların yoğunluğunu edebi formda yakalamaya ve uygulamaya çalışacak.

17 Eylül tarihinde Hacer Bozkurt’un kişisel sergisi, Adrienne Brehmer’in okuma performansı ve Vera Vorneweg’in enstalasyonu ziyaretçilerle buluşacak.

Etiketler: