HEYTEA - Longhua Mağazası

EN

Çay içeceği markası HEYTEA'nin Longhua Mağazası, Quarta & Armando Studio (Q&A Studio) tarafından tasarlandı. Çin'in Şanghay kentinde yer alan yeni mağaza, Longhua Tapınağı'nın yanında konumlanıyor.

Antik tapınağın kapsamlı araştırmaları ve çevresindeki su manzarasının sanatsal rekonstrüksiyonları, tasarımın kavramsal çekirdeğini oluşturdu.

2012'de Shenzhen'de kurulan HEYTEA, kısa sürede Çin genelinde 1.000'den fazla lokasyona yayıldı ve Singapur ve İngiltere'ye kadar genişledi. Modern tarzı ve alışılmadık içecek karışımlarıyla tanınan marka, çağdaş yaşam tarzını özetliyor.

Mağazanın dış cephesi, bir zamanlar tapınağın çevresini saran nehrin dalgalı yansımalarına gönderme yapıyor. Geleneksel formları modern malzemelerle (mikro çimento ve çelik, beton karolar, ahşap ve neon ışıklar) harmanlayan tasarım, eski ile modernin, doğa ile insan yapımı olanın uyumlu bir karışımını oluşturuyor. Çay yaprakları ve ahşap ögeler gibi organik unsurların dokunuşları mekana sıcaklık hissi katıyor ve deneyimi ürünün köklerine dayandırıyor.

Etiketler: