İletişimi Tasarlamak

Tasarımında Guatemala kırsalındaki hem yerel hem de endüstriyel yapılardan esinlenilen bina, yapısal kurgusuyla ofis içinde yeni bir iletişim şekli tanımlıyor.

Guatemala’da tasarlanan ofis yapısı, mekansal tasarımın ifadesiyle çalışanlar arasındaki iletişim şeklini, dolayısıyla şirketin çalışma kültürünü yeniden tanımlıyor. Departmanları ayıran ve çalışanların şirket içindeki rollerini örtmeyi amaçlayan parçalı bir yapısal kurguya sahip bina, Guatemala kırsalındaki tarım alanlarının arasında konumlanıyor ve yerel yapılardan esinleniyor.

fotoğraflar: carlos domenech, nicolas delgado alcega, catherine o'sullivan

Yapının farklı parçalarında çalışan kişilerin hepsini alacak kapasiteye sahip geniş bir salon ile hiyerarşi hissini en aza indirmeyi amaçlayan bir mekan sağlanıyor. Büyük salondaki esnek masa düzeni sayesinde her mevkiden çalışanın bir araya gelmesi ve herhangi farklı bir yapısal eleman yardımıyla ayrılmadan aynı koşullarda çalışması sağlanıyor. Üretken bir çalışma ortamı sağlamak adına hem iç hem de dış mekanlarda farklı alanlar tanımlanmış. Özel odalar, yarı özel alanlar, teraslar, arşiv ve okuma alanlarının da bulunduğu yapı, hem bireysel hem de grup çalışmaları için alternatif alanlar sunuyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL