"Kampüs"te Panel ve Öğrenci Yarışmaları Başlıyor

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, SAMET iş birliğinde, Türkiye’nin beş farklı şehrinde tasarıma ilgi duyan öğrenciler ile düzenlenecek panel ve yarışmalar serisi başlıyor. 

Nevzat Sayın, Melike Altınışık, Emre Aralot, Han Tümertekin, And Akman gibi isimlerin yer aldığı, farklı disiplinlerden profesyonellerin ve akademisyenlerin katılımı ile kentlere dair güncel tartışmaların gerçekleşeceği panellerde, tasarım ve teknoloji, sürdürülebilirlik ve enerji, arkeo-tasarım, kültürel miras ve koruma, kentsel dirençlilik ve afetler ele alınacak. Aynı zamanda mimarlık ve şehircilik alanında kendilerine daha derin bir boyut katmak isteyen, tasarıma ilgi duyan gençlerle birlikte “Konforlu Yaşam Alanları” üzerine atölyeler gerçekleştirilecek. 

Mimar Bilge Bal’ın yürütücülüğünü üstlendiği atölyelerde üretilecek projelerin, jüri tarafından değerlendirilerek ödüllendirileceği etkinlikler serisi; Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon), Atatürk Üniversitesi (Erzurum), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi (Nevşehir) ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Gaziantep) ev sahipliğinde 2024 yılına yayılıyor.  

6 - 8 Mart / Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) / Tema: Tasarım ve Teknoloji
1 - 3 Mayıs / Atatürk Üniversitesi (Erzurum) / Tema: Sürdürülebilirlik ve Enerji
15 - 17 Mayıs / Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi / Tema: Kültür + Sanat + Arkeoloji
24 - 26 Ekim / Kapadokya Üniversitesi (Nevşehir) / Tema: Kültürel Miras ve Koruma
6 - 8 Kasım / Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Gaziantep) / Tema: Kentsel Dirençlilik ve Afet

Etkinlik dizisinin detaylı programına https://kampus.sametglobal.com adresinden ulaşılabilir. 

Etiketler: