Müstesna Devreler

İşleve odaklanan ürünlerini sıradışı bir tasarım diliyle sunmaya çalışan UM Project’in yeni projesi “Patch”, küçük güç istasyonları olarak çalışan ve birbirlerine bağlandığında bir mikro şebeke oluşturan mobilyalardan oluşuyor.

Beş farklı parçadan oluşan koleksiyon, kaynağı güneş enerjisi olan bir mikro şebeke meydana getirerek evin içinde hareket, ışık ve ses sistemleri için gerekli elektrik enerjisini sağlıyor. Kabloları gizleme refleksine karşı bir hareket olarak birimler arasındaki kablolar ve devre parçaları görünür bırakılmış, böylece akıllı sistemlere sahip evlerin nasıl gözükebileceği konusunda bir alternatif sunmak amaçlanmış.

Güneş panelleri ve bataryaya sahip panel/oturma birimi geri dönüştürülmüş plastik (yüksek yoğunluklu polietilen) ve alüminyumdan üretilmiş. Üzerinde bir şarj ünitesi ve priz bulunan mavi parça ise camla kaplanmış ve birbirine kenetlenmiş seramiklerden oluşuyor. Sarı parça, çapraz cam tüplerin içinden geçen kablolarla elektrik direğine benzer bir işlev kazanıyor. Eskiden transistorlu radyo yapımında kullanılan 200 fenollü tüpten üretilen kahverengi parça ise yerleşik ışık ve ses sitemlerine sahip. Işık kutusu olarak çalışan kırmızı parça ise üzeri baskılı cam panellerle tasarlanmış.

Etiketler: