Rawsters Coffee & Supply Co.

Rawsters Coffee & Supply Co.'nun Akmerkez’in Ulus cephesinde yer alan İstanbul'daki ikinci şubesi, Wangan tarafından tasarlandı.

Yeniden kullanımı öncesinde, alışveriş merkezine ait bir depo olarak işlev gören, dağınık duvar yapısı ve cephede konumlanmış geniş perde duvarı ile tasarımı oldukça kısıtlayan bir düzene sahip olan 35 m2'lik hacim, mevcut planı geride bırakacak şekilde amorf bir ahşap kabuk yerleştirmesi ile maksimum alan kullanımını hedefleyen, çalışan ve müşteriler açısından kullanıcı dostu bir yapıya kavuştu.

Konsept tasarımında kontrastlıkların ön plana çıktığı mekânda, yavru ağzı - beyaz paledyen zemin ve bordo rengi dokulu duvarlar önünde konumlanmış amorf formlu ahşap iç kabuk, sıcak ve feminen bir his yaratırken, asimetrik mat paslanmaz bar, keskin hatlı sergilemelerin rafine detayları ve koyu lacivert cephenin yarattığı soğuk - maskülen yapı, dengeli bir kontrast içinde mekâna hayat veriyor. Mekânın tasarımı, malzeme ve renk paleti ile dinamiklik, zıtlık ve aykırılık kavramlarına yeni bir kimlik kazandırıyor.

Cephedeki taşıyıcı duvarı saran dokulu ahşap yüzey üzerine yerleştirilmiş 60 adet paslanmaz not panosu ve A4 kağıtlardan oluşan grafik enstalasyon, kolay ve ekonomik güncellenebilir tasarımı sayesinde, markanın tüketiciyle sürekli güncellenen ve merak uyandıran bir iletişim içinde kalmasını sağlıyor.

Kapı kolları ve sabit oturma ünitesi gibi birçok detay, projeye özel olarak Wangan tarafından tasarlanırken, mekânda kullanılan koltuklar ve kanepe Wangan’ın dış mekan koleksiyonundan olan Punto serisine ait.

Etiketler: